Vláda zasedla k jednání po večeru ve sněmovně, Peake přiznala únavu, Heger litoval ztraceného času - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vláda zasedla k jednání po večeru ve sněmovně, Peake přiznala únavu, Heger litoval ztraceného času

zdroj: mediafax.cz

PRAHA | Členové kabinetu Petra Nečase (ODS) byli do noci ve sněmovně, už od čtvrtečního rána jim ale začal podrobný program ve Strakově akademii. Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) přiznala červené oči, ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) zase litoval ztraceného dne.

 

"Byla to přehlídka ztraceného času. Celý den, za který se mohlo udělat na ministerstvu spoustu práce. Ten rozvrh je poměrně hektický a takovéto výpadky potom chybí. Na druhou stranu musím uznat, že opozice má svá legitimní práva, využila jich. Takže já si rozhodně nechci stěžovat," uvedl ministr Heger na adresu středečního jednání, kdy se opozice pokusila vládě vyslovit ve sněmovně nedůvěru.

"Jsem trochu unavená, mám červené oči, ale jinak v pohodě," zmínila vicepremiérka Peake. To Heger si na kondici nestěžoval. "Osobně jsem zvyklý pracovat dlouho do noci, takže to, že to skončilo někdy okolo 11. hodiny, nepokládám za věc, která by mě měla rozhodit," prohlásil.

Ale i ministr zdravotnictví by si na středu uměl představit lepší program. "Jenom když se takhle dlouho sedí v určité beznaději, že to bude stejně k ničemu, protože bylo jasné, že poslanců je málo a že věcně to nepřipadá v úvahu, aby se vláda shodila, tak to není typ práce, který by ve vás vyvolal uspokojení," zmínil Heger.

"Absolvovali jsme klasický parlamentní žánr, kterým je hlasování o nedůvěře. Já jsem nikdy nezpochybnil právo opozice toto hlasování vyvolat. Na druhé straně jsme absolvovali spíše politické divadlo než vážně míněný krok," glosoval výsledek už ve středu večer premiér Nečas.

"Když někdo nemá dojednanou většinu, a nemá dokonce ani vlastní poslance, tak je evidentní, že to od počátku nebyl vážně míněný politický krok. Že to bylo pouze politicko-divadelní představení, které jsme museli všichni absolvovat," doplnil předseda vlády. Zatímco se sněmovnou se rozloučil až po 23. hodině, před osmou ráno už byl na Úřadě vlády.

Nečasův kabinet ve středu už počtvrté ustál hlasování o vyslovení nedůvěry. Poslanci jednali více než sedm hodin, opozice, které vadí zejména chování ministra financí v souvislosti s kauzou letounů CASA, však podle očekávání potřebných 101 hlasů nenašla.

Pro vyslovení nedůvěry vládě hlasovalo ve středu večer 89 opozičních zákonodárců, proti bylo 89 zástupců koalice, omluveno či nepřítomno bylo 22 poslanců.

Tradičním jednacím dnem ministrů je středa, na čtvrtek svůj program přesunuli právě kvůli hlasování o nedůvěře.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs