Neschopný ministr dopravy Dobeš by měl odstoupit, vyzývá Paroubek - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Neschopný ministr dopravy Dobeš by měl odstoupit, vyzývá Paroubek

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Kvůli problémům provázejícím spuštění nového centrálního registru vozidel by měl odstoupit zodpovědný ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM). V úterý jej k tomu vyzval předseda národních socialistů Jiří Paroubek.

 

"Ministerstvo se předhání ve vyjádřeních, že registr funguje, z registračních míst však oponují, že to není pravda. Myslím si, že takové přehazování horkých brambor je pro státní správu vysoce nedůstojné. Celá věc navíc poškozuje zejména občany České republiky," uvedl Paroubek.

Podle předsedy národních socialistů je tato záležitost důkazem neschopnosti a nekoncepčnosti práce ministra dopravy a "výplodu" Věcí veřejných Pavla Dobeše. "Tento absolutně neschopný a nevyzrálý ministr by měl okamžitě odstoupit nebo by měl být předsedou vlády odvolán," dodal.

Registr měl začít fungovat minulé pondělí v 7.00. S jeho spuštěním ale odstartovaly problémy a systém kolaboval. Na úřadech se vytvářely fronty lidí, pracovat znovu začal pouze na některých místech. V současnosti stále systém doprovází problémy.

Ministerstvo dalo za software registru 37 milionů korun, dalších deset milionů šlo na dotaci pro obce, aby registr mohly provozovat.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs