ODS předloží na jednání středočeského zastupitelstva sérii návrhů na odvolání - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ODS předloží na jednání středočeského zastupitelstva sérii návrhů na odvolání

PRAHA | Občanští demokraté připravili pro pondělní jednání zastupitelstva Středočeského kraje soubor osmi návrhů na odvolání, uvedl předseda klubu zastupitelů ODS Ladislav Kutík. Nejsilnější opoziční strana v kraji je připravená podat i návrh na odvolání jeho sociálnědemokratické rady.

 

"Toto zastupitelstvo se koná o personálních věcech. S ohledem na to jsme i my připravili řadu návrhů. Jedná se asi o osm návrhů. Jde o odvolání lidí, kteří jsou zodpovědní za chyby," uvedl Kutík.

ODS očekává, že rada kraje složená ze zástupců ČSSD na jednání zastupitelstva složí své funkce. Pokud to neudělá, podají takový návrh občanští demokraté. "Doufám, že sociální demokraté budou mít dostatek sebereflexe a náš návrh na odvolání krajské rady podpoří," zmínil šéf středočeské ODS a ministr zemědělství Petr Bendl.

Odstoupit by podle představ ODS měla například předsedkyně výboru pro zdravotnictví Jiřina Fialová, šéf finančního výboru Pavel Jetenský (oba KSČM) nebo předseda komise rady Středočeského kraje pro rozvoj měst a obcí, jinak šéf středočeských sociálních demokratů Richard Dolejš.

"Není to selhání jedince, ale selhání celého systému. V žádném případě by to sám nedokázal," uvedl na adresu bývalého hejtmana Davida Ratha (nestr.) mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati. Primátor Kladna Dan Jiránek (oba ODS) přitom zmínil dokonce "škody zločinecké bandy". "Chceme se dozvědět, kolik má kraj na účtech. Chceme také vědět, kolik bylo placeno různých advokátních kanceláří, poradců a podobně," prohlásil.

"Jsme připraveni být konstruktivní. Jsme přesvědčeni, že budou-li se do budoucna dělat zakázky transparentně, bude finančních prostředků na potřebné věci dostatek," připojil Bendl.

Předseda zastupitelů Kutík také vypočetl, jak se ODS zachová po případném neúspěchu svých návrhů. "Budeme dělat to, co jsme dělali doteď. Snažit se o konstruktivní opozici, dávat návrhy, které mají hlavu a patu, jako jsme je dávali doposud. A necháme zodpovědnost plně na současném vedení a na lidech, kteří tam jsou," zmínil na dotaz agentury Mediafax. Po pauze a nápovědě od spolustraníků pak dodal: "Samozřejmě jenom do voleb."

Zastupitelstvo Středočeského kraje má v pondělí zvolit hejtmankou kraje Zuzanu Moravčíkovou (ČSSD), která je funkcí od poloviny května pověřená. Předtím v kraji vládl poslanec David Rath, který je kvůli obvinění z přijetí úplatku ve vazbě a hrozí mu až 12letý trest.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs