STEM: Každý čtvrtý člověk by volil jinak než v roce 2010 - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

STEM: Každý čtvrtý člověk by volil jinak než v roce 2010

ČESKÁ REPUBLIKA | Více než čtvrtina voličů (29 procent) nepovažuje své rozhodnutí při volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 za správné. Častěji se to týká lidí, kteří volili některou z koaličních stran, a zvláště těch, jež volili stranu Věci veřejné, vyplývá to z průzkumu zveřejněného ve středu agenturou STEM.

 

Z průzkumu agentury vyplývá, že 89 procent voličů strany Věci veřejné by své rozhodnutí nejraději změnilo. Stejně by se zachovalo také 42 procent voličů TOP 09 a 27 procent podporovatelů ODS. Od posledních voleb se počet lidí, kteří by své rozhodnutí volit současné vládní strany změnilo, neustále zvyšuje.

Své volby nelituje drtivá většina (92 procent) voličů opoziční ČSSD. Prakticky všichni voliči (99 procent) KSČM by v dubnu 2012 volili tuto stranu znovu.

Výzkum se také ptal, koho by voliči, kteří by své rozhodnutí změnili, chtěli poslat do dolní komory parlamentu. Značná část z nich (24 procent) neví a osm procent by nevolilo žádnou stranu. Nejvíce by změnou rozhodnutí získala sociální demokracie a komunisté. Vládní TOP 09 a ODS by si mnoho nových příznivců nezískaly. Voliči by se vrátili také ke KDU-ČSL, Straně zelených nebo hlasy by nově dali Suverenitě Jany Bobošíkové.

STEM se dotazoval souboru 1084 lidí starších 18 let ve dnech 18. až 29. dubna.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs