Koaliční smlouvu s platformou Karolíny Peake podepíší strany možná už příští týden - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Koaliční smlouvu s platformou Karolíny Peake podepíší strany možná už příští týden

PRAHA | Nová koaliční smlouva mezi ODS, TOP 09 a novým subjektem, za jehož vznikem stojí Karolína Peake, by se mohla podepsat už příští týden. V pořadu Partie na FTV Prima to v neděli řekl šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

 

"V nejbližších dnech podepíšeme smlouvu s přípravným výborem strany, poté co subjekt zaregistruje ministerstvo vnitra, což trvá zhruba měsíc, podepíšeme jí s novou formací. Smlouva s přípravným výborem by se mohla podepsat příští týden," řekl na FTV Prima Stanjura.

Zároveň popřel, že by premiér Petr Nečas (ODS) ustupoval ze svých požadavků. Původně totiž požadoval uzavření nové koaliční smlouvy s dalším poslaneckým klubem. K tomu je ale potřeba deset poslanců, „peakovců“ je ale jen osm, přesto s nimi Nečas smlouvu podepsat chce.

"Obsah je pořád stejný, možná se mění forma. My budeme spolupracovat s přípravným výborem nové strany, potom je to tedy dohoda tří politických subjektů. Není to tak, že bude koalici vytvářet 15 subjektů, kdy dva z těchto subjektu jsou strany a dalších 13 je jednotlivců," vysvětlil dále Stanjura.

Šéf poslaneckého klubu ODS znovu zopakoval, že vláda trvá na prosazování reformních zákonů a opatření. "V pátek jsme si ověřili, že vláda důvěru má. Budeme nadále pokračovat v tom, s čím jsme předstoupili před sněmovnu v roce 2010, nedochází k žádným programovým změnám," dodal Stanjura s tím, že pokud se koalici nebude dařit prosazovat předsevzaté změny, nebrání se předčasným volbám.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs