Sobotka: Hlasování o důvěře vládě je pro Českou republiku promarněnou příležitostí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Sobotka: Hlasování o důvěře vládě je pro Českou republiku promarněnou příležitostí

PRAHA | I když vláda při pátečním hlasování našla důvěru v Poslanecké sněmovně, důvěru veřejnosti nemá, uvedl po mimořádné schůzi dolní komory parlamentu šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Hlasování o důvěře je podle jeho názoru pro zemi promarněnou příležitostí, východiskem byly předčasné volby.

 

"Dnes v Poslanecké sněmovně získala vláda podporu 105 poslanců. Technicky tedy našla důvěru. Nicméně i když má vláda důvěru ve sněmovně, nemá důvěru české veřejnosti," uvedl Sobotka a pokračoval: "Dnešní hlasování vyhrál Petr Nečas a vyhrála ho Karolína Peake, ale prohrála politická kultura, občané České republiky a Česká republika jako taková."

Nečas se podle Sobotky rozhodl jít ve stopách svého předchůdce Mirka Topolánka (ODS), protože svou vládu opřel o přeběhlíky. "Pro Českou republiku je to promarněná příležitost. Východiskem mohly být nové volby," doplnil lídr ČSSD.

Sobotka také uvedl, že z diskuse na plénu vyplynulo, že vláda nehodlá opustit svůj konfrontační styl a způsob, jakým v minulých letech prosazovala své reformy. "Vláda ztrácí legitimitu k tomu, aby prosazovala další reformy. Naším cílem zůstává zkrácení funkčního období současného kabinetu. Jakmile uvidíme možnost, jsme připraveni vyvolat hlasování o vyvolání nedůvěry vládě," uzavřel Sobotka.

"Dnes se ukázalo, že pět poslanců má větší sílu než 100 tisíc lidí, kteří jsou nespokojeni s touto vládou. Nicméně všeho do času. Ten celek 105 hlasů totiž není homogenní," dodal předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs