Vláda Petra Nečase získala ve sněmovně důvěru - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vláda Petra Nečase získala ve sněmovně důvěru

PRAHA | Koaliční kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) ustál v pátek hlasování o důvěře. Vládu občanských demokratů, TOP 09 a rodící se platformy vicepremiérky Karolíny Peake v podvečerním hlasování podpořilo 105 poslanců, proti se jich postavilo 93.

 

Důvěru vládě vyjádřili všichni poslanci vládní ODS i TOP 09, také všech sedm poslanců, kteří se postavili na stranu Karolíny Peake, tři současní členové klubu Věcí veřejných a také bývalý člen občanské demokratické strany Michal Doktor a Pavel Bém, který má pozastavené členství ve straně.

Proti hlasovalo celkem 93 poslanců, tedy zástupci zvolení za opoziční ČSSD a KSČM spolu s osmi zástupci zbytku VV a dalšími nezařazenými poslanci, tedy Vítem Bártou, Kristýnou Kočí, Jiřím Paroubkem a Jiřím Šlégrem. Dva poslanci se hlasování nezúčastnili, a to David Kádner a Jaroslav Škárka.

Po ukončení jmenovitého hlasování si poslanci vzali desetiminutovou pauzu. Teprve poté předsedkyně dolní parlamentní komory Miroslava Němcová (ODS) oficiálně ohlásila, že vládě byla znovu vyslovena důvěra.

Poslanci v pátek jednali dlouhých devět hodin. V jednacím sále zasedli v 10 hodin dopoledne a kromě hodinové pauzy na oběd se za řečnickým pultem nepřetržitě střídala vystoupení zejména opozičních poslanců.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs