Pospíšil: Ponechat doživotní imunitu je chyba - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Pospíšil: Ponechat doživotní imunitu je chyba

PRAHA | Ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil považuje čtvrteční rozhodnutí Senátu ponechat poslancům, senátorům a ústavním soudcům doživotní imunitu za chybu. Ministr to prohlásil v pořadu Václava Moravce na Rádiu Impuls.

 

"Změna mohla projít a já to považuju za chybu, domnívám se, že pokud vůbec má být nějaká imunita politika, pak má být časově omezena na výkon jeho funkce," prohlásil ministr. Pospíšil chápe, že by politik mohl být účelově trestně stíhán, aby byl poškozen při výkonu své funkce, a proto by měl mít imunitu. "Ve chvíli, kdy ale ve funkci skončí, pak není žádný důvod, aby měl imunitu pro určité trestné činy, které byly řešeny v době jeho mandátu do konce života," doplnil Pospíšil.

Na své čtvrteční schůzi senátoři neodhlasovali novelu Ústavy České republiky, podle níž by již nebyla poslanecká imunita doživotní. Pro úpravu hlasovalo pouze 27 senátorů, 10 bylo proti a 11 senátorů se hlasování zdrželo.

Úpravu doporučil také ústavně-právní výbor. Na jeho jednání podle slov Miroslava Antla prý dokonce padaly názory, že imunita není potřeba vůbec.

Přestože novelu dolní parlamentní komora v únoru hladce schválila 156 hlasy z přítomných 161 poslanců, Senátem překvapivě neprošla. Cílem novely totiž nebylo úplné zrušení poslanecké imunity, ale její omezení. Končila by současně s ukončením mandátu.

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs