ČSSD: Vláda v přímém přenosu loví odpadlíky, je to absurdní a nedůstojné - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ČSSD: Vláda v přímém přenosu loví odpadlíky, je to absurdní a nedůstojné

PRAHA | Jednání ODS a TOP 09, které v přímém přenosu a na poslední chvíli loví odpadlíky pro podporu vládě, je absurdní, nedůstojné a popírá všechny principy politické kultury a transparentního fungování vlády a sněmovny. Před úterním jednáním dolní komory to řekl šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

 

"Premiér Nečas dal před několika dny jasné podmínky pro pokračování vládní koalice. Podmínil to tím, že se bude pokračovat na půdorysu tří poslaneckých klubů a že řešení bude známé do pondělka. Zdá se ale, že je muž nepevných názorů a že tyto podmínky již neplatí," prohlásil na úterní tiskové konferenci Sobotka.

ODS a TOP 09 podle něj rezignovaly na svůj dřívější požadavek, že se vláda bude opírat o tři poslanecké kluby, a není tak vůbec jasné, s jakou většinou bude koalice v Poslanecké sněmovně disponovat.

"My jsme přesvědčeni, že ve skutečnosti ODS a TOP 09 potřebují ještě čas na to, aby dohnaly všechny odpadlíky a sehnaly od nich záruky. To popírá principy transparentního fungování vlády i principy politické kultury," pokračoval předseda sociálních demokratů a dodal, že není možné, aby vláda odvíjela svou legitimitu od politických odpadlíků: "Je to cesta do pekel."

Vláda v přímém přenosu a na poslední chvíli loví odpadlíky, a to jen proto, aby si zajistila většinu, uvedl také Sobotka. "Další existence Nečasovy vlády znamená pro ČR jen čistou zápornou hodnotu. My potřebujeme mít vládu, která bude schopná prosazovat reformy, pro něž najde elementární shodu alespoň na úrovni tripartity. To, co sledujeme, je důkazem chaosu a je to absolutně nedůstojné," uzavřel.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs