Platforma Karolíny Peake už má přípravný výbor, registrovat se chce do tří týdnů - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Platforma Karolíny Peake už má přípravný výbor, registrovat se chce do tří týdnů

PRAHA | Nově vznikající politická platforma vicepremiérky Karolíny Peake má od úterý svůj přípravný výbor, registrační listinu na ministerstvo vnitra chce dodat zhruba do tří týdnů. Na podpoře jejích příznivců závisí osud kabinetu Petra Nečase (ODS).

 

"Dneska jsme stanovili přípravný výbor, který se bude zabývat všemi formalitami týkajícími se založení strany. To znamená sepsání petice, příprava petičních archů, registrační listiny. Jsme v počátcích, ale pomalu to posouváme dopředu," uvedla Peake.

Kromě vicepremiérky jsou dalšími členy výboru poslanci Lenka Andrýsová, Jiří Rusnok a Martin Vacek i šéf jejího kabinetu Pavel Kotrba. "Výbor se sešel po rychle ukončeném jednání Poslanecké sněmovny. Řešily se náležitosti nutné pro založení politické strany jako stanovy, název, podpisy a nastavení transparentního účtu pro hospodaření nového subjektu," zmínila Peake.

"Určitě neočekávám, že bychom už příští týden podávali registrační listinu na ministerstvo vnitra. Vidím to tak v řádu třech týdnů," doplnila vicepremiérka.

K platformě Karolíny Peake se řadí poslanci Lenka Andrýsová, Dagmar Navrátilová, Viktor Paggio, Jiří Rusnok, Jana Suchá, Martin Vacek a Radim Vysloužil. Patří k ní také ministři Kamil Jankovský a Pavel Dobeš, avšak ti mandát poslance nemají.

Podporu kabinetu deklarují také Milan Štovíček a Miroslav Petráň, kteří ale zůstávají dál členy poslaneckého klubu Věcí veřejných. Vládu chce při zachování stávajícího programového prohlášení také bývalý poslanec ODS Michal Doktor.

Hlasování o důvěře vlády ve sněmovně proběhne v pátek, ve středu o vyslovení důvěry požádá na svém zasedání vláda.

Karolína Peake odešla ze strany Věci veřejné v úterý 17. dubna, jako důvod uvedla nesouhlas s jejím negativním stylem.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs