Peake tvrdí, že má dostatek poslanců k podpoře vlády - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Peake tvrdí, že má dostatek poslanců k podpoře vlády

PRAHA | Místopředsedkyně vlády Karolína Peake ve svém pondělním prohlášení uvedla, že disponuje dostatkem poslanců, aby zajistila bezpečnou podporu vládě Petra Nečase (ODS). Na její stranu se přiklonil i Milan Šťovíček, sdělila.

 

"V tuto chvíli mohu konstatovat, že vedle mne a kolegů, kteří se odhodlali k užší spolupráci, je připraven stvrdit podporu vládě i Milan Šťovíček. A jsem si jista, že nezůstane osamocen. Bezpečná podpora vládě je tak zajištěna," uvedla Peake ve svém prohlášení.

"Domnívám se proto, že zde existuje značná vůle pokračovat v koaličním projektu a bylo by velkou chybou tuto vůli promarnit. Jsem připravena k naplnění této vize nadále přispívat. Ani jsem sama žádnou jinou rozumnou alternativu neviděla. Nyní je čas jednat," dodala.

Šťovíček by byl devátým poslancem na straně Karolíny Peake. Minulý týden sice složil funkci místopředsedy VV, prohlašoval ale, že dál zůstává řadovým členem strany.

"Pan Šťovíček je člověk, který věci velmi vážně zvažuje a potom koná. I ten minulý týden řekl, že zatím zůstává členem VV," řekla Mediafaxu bývalá místopředsedkyně VV a nynější sympatizantka nové platformy Dagmar Navrátilová. Dodala, že osobně s ním ještě nemluvila.

Desátým poslancem, kterého by vicepremiérka potřebovala pro založení poslaneckého klubu, který po ní chce premiér Nečas, by měl být bývalý člen ODS Michal Doktor. Ten ale dohodu zatím nepotvrdil a v pátek se k nové platformě navíc vyjádřil odmítavě.

"Aktuální vyjádření pana Doktora z posledních hodin jsem ještě neviděla. Je to na něm, jak se rozhodne," připojila Navrátilová.

Schůzka příznivců nové platformy nemá na pondělí zatím pevně stanovený termín. "Jsme spolu v čilém telefonickém kontaktu a jsme připraveni se kdykoli operativně sejít. I během dneška," uvedla Navrátilová.

Karolína Peake opustila Věci veřejné minulé úterý, spolu s ní odešlo dalších sedm poslanců a dva ministři. Jako důvod uvedla nečitelnou politiku Věcí veřejných, která ohrožuje stabilitu vlády. Tu chce právě ona a její nová politická platforma podporovat. Nečas se však s podporou nezařazených poslanců nespokojil a po Peake požaduje sestavení poslaneckého klubu. Ještě v neděli chyběly její platformě dva poslanci.

Na konci minulého týdne mohla Peake počítat s podporou poslanců Viktora Paggia, Martina Vacka, Lenky Andrýsové, Jany Suché, Jiřího Rusnoka, Dagmar Navrátilové a poslance Radima Vysloužila. Do platformy se řadí také ministři Kamil Jankovský a Pavel Dobeš, avšak ti mandát poslance nemají.

Premiér Nečas dal do pondělí Karolíně Peake termín, kdy od ní chce informaci o počtu jejích příznivců ve sněmovně, kterých má být minimálně deset, aby měla jeho vláda v dolní parlamentní komoře bezpečnou většinu. V opačném případě mají přijít na konci června nové volby.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs