O vládě musí být jasno do úterý, shoduje se vedení ODS - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

O vládě musí být jasno do úterý, shoduje se vedení ODS

PRAHA | O osudu vlády Petra Nečase (ODS) musí být jasno do začátku schůze Poslanecké sněmovny, tedy do úterý, shodují se členové grémia ODS. Spolupracovat s původními Věcmi veřejnými již ale zřejmě není možné, řekl před středečním jednáním grémia ODS předseda poslaneckéko klubu ODS Zbyněk Stanjura.

 

"Sněmovní matematiku známe všichni a jasno by mělo být do začátku schůze sněmovny. Nejistá situace nemůže trvat týdny a my nemůžeme týdny vyjednávat," uvedl Stanjura. Je přesvědčený, že spolupracovat s VV nebude možné. Koaliční smlouva podle něj pamatuje i na možnost vypovědět spolupráci.

Místopředseda ODS Pavle Drobil tvrdí, že ODS musí před svým konečným rozhodnutím nejdříve zjistit, jaká část poslanců z Věcí veřejných stojí za vicepremiérkou Karolinou Peake.

"Platí ale, co řekl pan premiér. Aby vláda měla smysl, tak musí být schopna vládnout, tedy prosazovat své zákony v Poslanecké sněmovně, a to způsobem, který nebude stát na hlasu jednoho poslance, který se třeba špatně vyspí," přiblížil Drobil.

Vicepremiérka Karolína Peake v úterý oznámila, že opustila stranu Věci veřejné i její poslanecký klub, jako hlavní důvod uvedla konfrontační a destrukční styl VV. Zároveň prohlásila, že zakládá novou platformu, ke které se začali přidávat další poslanci VV i ministři Pavel Dobeš a Kamil Jankovský.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs