Peake by měla složit post vicepremiérky, Nečas by měl požádat poslance o důvěru, myslí si ČSSD - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Peake by měla složit post vicepremiérky, Nečas by měl požádat poslance o důvěru, myslí si ČSSD

PRAHA | Karolina Peake by měla rezignovat na post vicepremiérky. Předseda vlády Petr Nečas (ODS) by měl současně požádat Poslaneckou sněmovnu o vyslovení důvěry, pokud tak neudělá, je sociální demokracie připravena iniciovat hlasování sama, sdělil ve středu předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

 

"Pokládáme za naprosto nezbytné, aby v situaci, kdy se rozpadla jedna z vládních stran, sám premiér Nečas požádal o hlasování důvěře," řekl Sobotka. Pokud by se premiér "neodvážil" před poslance přijít, vyvolají sociální demokraté hlasování o nedůvěře vládě. Termín, kdy by k tomu mohlo dojít, ale Sobotka neupřesnil.

Nejčistším řešením by byly podle opozice nové volby, které by se konaly v červnu. "Ještě je čas, ještě se Poslanecké sněmovna úplně nezesměšnila," dodal předseda největší opoziční strany, vláda založená na přeběhlících podle něj nemůže řešit dlouhodobé právní normy, jako jsou například církevní restituce.

Podle předsedy poslaneckého klubu Jeronýma Tejce (ČSSD) si bere Nečas příklad z bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS), když jedná o vládě přeběhlíky, Karolína Peake by podle něj měla rezignovat na post vicepremiérky.

Strana Věci veřejné v úterý přišla o svoji 1. místopředsedkyni Karolínu Peake, která opustila i její poslanecký klub. Vicepremiérka jako důvod zmínila nesrozumitelný stranický styl. Peake se chystá založit si novou politickou platformu. K Peake se připojila přibližně polovina poslaneckého klubu VV.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs