Vznik nové strany pod vedením Peake jsem předvídal, je to divadlo, říká poslanec Škárka - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vznik nové strany pod vedením Peake jsem předvídal, je to divadlo, říká poslanec Škárka

PRAHA | Za obyčejné divadlo a taktiku bývalého šéfa poslanců VV Víta Bárty ovládat ministerstva považuje odpadlík strany Jaroslav Škárka (nez.) vznik nové politické platformy pod vedením vicepremiérky Karolíny Peake. Ve středu tak reagoval na odchod Peake a dalších poslanců z Věcí veřejných.

 

"Mohl by to být připravený plán," řekl Škárka. Domnívá se, že cílem vzniku nové strany je snaha Víta Bárty (VV) udržet si vliv na ministerstvech a zároveň zůstat v pozadí. Škárka si navíc myslí, že rozpad Věcí veřejných byl dlouhodobě připravovaný. Nevyloučil, že o něm věděl i předseda VV Radek John. Jeho reakce na odchod Peake z VV, ve kterých hovořil o tzv. Sarajevském atentátu číslo dvě, byly podle Škárky divadlo.

Bývalý výkonný místopředseda VV Jaroslav Škárka navíc prý vznik nové strany předvídal. Dokládá to i jeho článek, který zveřejnil 10. dubna letošního roku. "Věci veřejné se neštěpí, hrají jen domluvenou hru Víta Bárty (tento plán už byl ve VV v době, kdy jsem tam já působil). Část lidí tak kvůli dalšímu tunelování zakázek musí ve vládě zůstat a vládu držet a část lidí bude křičet kvůli snaze o zvýšení voličských preferencí po odchodu z vlády," píše Škárka ve svém článku.

Správně navíc ve článku předvídal, že se strana rozdělí. "Klíčoví lidé Karolína Peake a Pavel Dobeš (u něj jediného bych snad věřil tomu, že nechce být ovládaný Bártou a bouří se) zůstanou ve vládě a k nim se přidá dalších zhruba sedm poslanců, aby koalice měla stále většinu ve sněmovně. John, Jarolím, Bárta a další budou volat po odchodu, budou napadat ministra financí Kalouska a tvrdit, že ve vládě už nejsou, ale nemohou nic dělat, protože nemají dostatek hlasů," napsal Škárka.

Bývalý ministr školství Josef Dobeš se podle něj bude snažit, aby se na jeho neúspěchy na ministerstvu zapomnělo. "A začne se zviditelňovat v odlesku slunce našeho největšího Václava Klause. Máme se na co těšit. Neskákejme, prosím, na tuto hru převlékání kožíšků. Spíš by se kožíšky měly 'veverkám' vypráskat," uzavírá ve svém blogu poslanec.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs