Radní Prahy Aleksandra Udženija jela do práce na kole - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Radní Prahy Aleksandra Udženija jela do práce na kole

PRAHA | Radní Aleksandra Udženija dnes podpořila celostátní kampaň „Do práce na kole“ a ráno vyrazila na zasedání Rady hlavního města Prahy na elektrokole. Doprovázeli ji spolupracovníci a lidé z iniciativy Auto*Mat, která kampaň vyhlásila.

 

Cílem akce je přesvědčit Pražany i obyvatele dalších měst, aby alespoň na kratší cesty přes město nechali své auto doma a použili zdravější a ekologičtější dopravní prostředek.

Jízda na kole může být také příjemnější a rychlejší, jak se dnes přesvědčila i radní Udženija.

„Z jízdy na elektrokole jsem byla opravdu nadšená. Cesta na magistrát z náměstí Míru nám trvala patnáct minut,“ říká Aleksandra Udženija. „Myslím si, že využití elektrokol pro dopravu v našem hlavním městě má velkou budoucnost vzhledem k tomu, jak je Praha členitá. Projekty podporující ekologickou dopravu ve městě budeme určitě podporovat,“ dodala radní hlavního města.

„Průzkumy ukazují, že pro cesty do pěti kilometrů je jízdní kolo ve městě obvykle nejrychlejším dopravním prostředkem,“ říká manažer kampaně „Do práce na kole“ Vít Masare z iniciativy Auto*Mat. „Také Pražané jezdí v posledních letech stále více na kolech, podobně jako obyvatelé Vídně, Berlína nebo Kodaně. Pomáháme tím svému zdraví i životnímu prostředí,“ dodal Masare.

Pražská radní vyrazila v 9 hodin ráno z náměstí Míru na Vinohradech Anglickou a Škrétovou ulicí k Národnímu Muzeu. Projela Václavské náměstí včetně nově zřízené pěší zóny v jeho dolní části a přes třídu 8. října, Perlovou, Uhelný trh a Jilskou dojela na Mariánské náměstí.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs