Vicepremiérka Peake opustila Věci veřejné i jejich poslanecký klub - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vicepremiérka Peake opustila Věci veřejné i jejich poslanecký klub

PRAHA | Strana Věci veřejné přišla o svoji 1. místopředsedkyni Karolínu Peake, která opustila i její poslanecký klub. Vicepremiérka to uvedla v úterý a jako důvod zmínila nesrozumitelný stranický styl. "K tomuto dlouho zvažovanému rozhodnutí mám mnoho důvodů.

 

Nemohu již nadále souhlasit s prosazovaným politickým stylem destrukce a nesrozumitelných kroků. Vytrácí se takto mnohé úspěchy, které jsme ve vládě dosáhli," uvedla vicepremiérka a doplnila: "Nejsme schopni prezentovat splněné sliby, které jsme občanům dali a splnili je."

"Hlavním zlomem bylo rozhodnutí vyvolat vládní krizi z nepochopitelných důvodů pro veřejnost i pro mne samotnou," zmínila Peake a dodala: "Jsem si vědoma toho, že můžu být nálepkována jako přeběhlík."

"O svém dalším působení ve vládě budu mluvit v první řadě s premiérem Petrem Nečasem (ODS)," prohlásila na dotaz agentury Mediafax, zda chce nadále působit ve vládním kabinetu.

"Zakládám novou politickou platformu," dodala Peake. Podrobnosti o ní chce zveřejnit v následujících dnech.

Peake zdůraznila, že její rozhodnutí "absolutně nesouvisí s právě proběhlým soudem s Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou".

Vicepremiérka poděkovala "všem poctivým členům VV" a pozvala je ke spolupráci. "Nemám ani desítky milionů od politické konkurence na svém kontě, ani seznam poslanců přesvědčených kalými či nekalými argumenty. Mám jen svou pověst a jméno. Jdu do toho sama," prohlásila. "Chci stavět, už nechci bořit," zdůraznila.

Poděkování od končící 1. místopředsedkyně VV se dočkal i šéf strany Radek John. "Vím, že to od počátku neměl jednoduché a politika mu spíše mnohé vzala. Vděčím nejen jemu, za nastartování mé politické kariéry," uvedla.

"Neměním ale názory, neměním své postoje a nehodlám také nic měnit na programu, za který jsem byla zvolena. Budu tento program nadále prosazovat, i když už nikoli v řadách VV. Nadále také budu dodržovat koaliční smlouvu, kterou VV se svými koaličními partnery uzavřely," dodala Peake.

 

DOKUMENT: Vicepremiérka Peake oznámila a zdůvodnila odchod z Věcí veřejných

 

Dámy a pánové, dovolte mi, abych vám oznámila, že jsem se rozhodla k dnešnímu dni ukončit svoje členství ve straně Věci veřejné a odejít z poslaneckého klubu VV.

K tomuto dlouho zvažovanému rozhodnutí mám mnoho důvodů. Nemohu již nadále souhlasit s prosazovaným politickým stylem destrukce a nesrozumitelných kroků. Vytrácí se takto mnohé úspěchy, které jsme ve vládě dosáhli.

Nejsme schopni prezentovat splněné sliby, které jsme občanům dali a splnili je.

Není to pro mne lehké rozhodnutí. A chci zdůraznit, že absolutně nesouvisí s právě proběhlým soudem s Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou.

V minulosti jsem naznačovala, a nebyla sama, že nejsem spokojena s mnohými kroky, které děláme. Se stylem, kterým se prezentujeme. Sama jsme v posledních dnech zvažovala, zda to můžu změnit kandidaturou na předsedkyni politické strany VV. Dospěla jsem k definitivnímu názoru, že nemohu.

Rozhodla jsem se k tomuto kroku po zralé úvaze a pečlivém zhodnocení situace.

Do politiky jsme nevstupovali, abychom se předháněli v co nejsilnějších slovech, ultimátech, ale abychom něco vykonali.

Byla jsem u zrodu VV a bohužel jsem se také dočkala jejich sestupu. Už nějaký čas jsem volala po nutnosti nového startu, sebereflexi a opuštění výhružek a ultimát. Nepodařilo se mi ale tuto vizi prosadit v naší straně. Proto volím jiné řešení, které mi umožní prosazovat politiku čitelnou a odpovědnou.

Uvědomila jsem si, že čára za dosavadním fungováním musí být jednoznačná a nepochybná.

Nemám ani desítky milionů od politické konkurence na svém kontě, ani seznam poslanců přesvědčených kalými či nekalými argumenty.

Mám jen svou pověst a jméno. Jdu do toho sama.

Ráda bych poděkovala všem poctivým členům VV, kteří se v poslední době přidali k mé snaze stranu očistit a změnit. Zakládám novou politickou platformu a ráda jim nabídnu spolupráci.

Chtěla bych také poděkovat předsedovi VV Radku Johnovi. Vím, že to od počátku neměl jednoduché a politika mu spíše mnohé vzala. Vděčím nejen jemu, za nastartování mé politické kariéry.

Jsem si vědoma toho, že mohu být nyní nálepkována jako přeběhlík. Neměním ale názory, neměním své postoje a nehodlám také nic měnit na programu, za který jsem byla zvolena. Budu tento program nadále prosazovat, i když už nikoli v řadách VV. Nadále také budu dodržovat koaliční smlouvu, kterou VV se svými koaličními partnery uzavřely.

Chci stavět, už nechci bořit.

Karolína Peake, vicepremiérka

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs