Grémium Věcí veřejných požaduje odchod Dobeše z ministerstva dopravy - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Grémium Věcí veřejných požaduje odchod Dobeše z ministerstva dopravy

PRAHA | Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) by měl do středy 18. dubna podat demisi, nebo bude vyloučen ze strany. K odchodu z čela rezortu ho vyzvalo podle pondělních informací grémium Věcí veřejných, které vyslyšelo návrh bývalého místopředsedy strany Tomáše Jarolíma.

 

"Tomáš Jarolím přednesl grémiu návrh a grémium tento návrh přijalo," řekl zdroj obeznámený s výsledky jednání. Jarolím požadoval odchod ministra dopravy Dobeše kvůli jeho vzepření se usnesení grémia z počátku dubna. Grémium tehdy vyzvalo všechny ministry za Věci veřejné, aby podali k 1. květnu demise. Ačkoliv k jejich podání nakonec nedošlo, jediný Dobeš se usnesení grémia veřejně vzepřel a řekl, že demisi nepodá ani nyní, ani v budoucnosti.

To rozčílilo tehdejšího místopředsedu VV Jarolíma, který se opakovaně vyjádřil, že strana by měla Dobeše za jeho neloajalitu vyloučit. V pátek jeho výzvu vyslyšelo grémium strany, které přijalo tajné usnesení, že pokud Dobeš do středy neodejde z čela rezortu, strana ho ve čtvrtek vyloučí.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs