Dobeš se vrátil na ministerstvo školství, dělá poradce svému bývalému náměstkovi - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Dobeš se vrátil na ministerstvo školství, dělá poradce svému bývalému náměstkovi

PRAHA | Bývalý šéf rezortu školství Josef Dobeš (VV) se vrátil na ministerstvo. Od začátku dubna je poradcem svého někdejšího náměstka Ladislava Němce, který je nyní pověřený vedením úřadu, potvrdil Dobeš.

 

"Slíbil jsem panu náměstkovi, že do doby, než nastoupí nový ministr, tak mu budu pomáhat," napsal exministr v SMS zprávě. Na úřad se vrátil už 2. dubna, ale jen na zkrácený 0,3 úvazek.

"Dělám to jen pro pana náměstka Němce, pro nikoho jiného bych to nedělal, protože si potřebuji odpočinout a dát se zdravotně do pořádku," dodal Dobeš.

Mluvčí ministerstva školství Radek Melichar ve čtvrtek připomněl, že o svých poradcích rozhoduje sám Němec. "Je v kompetenci pana Němce vybírat si poradce," řekl ve čtvrtek ráno.

Ve svém úřadu ministr školství skončil k 31. březnu, od té doby vedení rezortu dočasně převzal právě jeho první náměstek Němec. Na to, že si ho vybral jako svého poradce, upozornil jako první server iDnes.cz.

Dobeš ohlásil rezignaci před dvěma týdny na jednání vlády, kde se s ostatními členy kabinetu nedohodl na výši prostředků pro svůj rezort. Odmítl v letošním rozpočtu ušetřit 2,5 miliardy korun. Ministr argumentoval tím, že by musel buď snížit platy pedagogů, nebo sebrat peníze pro vysoké školy.

Pod Dobešem se ale houpala židle už delší dobu. Odvolání z vlády mu hrozilo kvůli problémům s čerpáním miliardových dotací z evropských fondů, v zimě byl také pod tlakem akademiků kvůli sporným věcným návrhům zákona o vysokých školách, které vyvolaly velké protesty.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs