Peake: Demisi jsem nepodala, Dobeš vyhodnotil situaci jako bramboračku - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Peake: Demisi jsem nepodala, Dobeš vyhodnotil situaci jako bramboračku

PRAHA | Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) zatím nepodala demisi a ještě v létě chce pracovat na přípravě zákonů, na druhé straně se podle svých slov nevzepřela vůli strany Věci veřejné. Středeční prohlášení Pavla Dobeše (VV) respektuje, ministr dopravy podle ní reagoval na nepřehlednost situace.

 

"Zatím jsem žádnou demisi nepodala. Pracuji samozřejmě dál, jakkoli je situace velmi vypjatá a nepříjemná, tak všechna kolečka, která jsou rozjetá od začátku mého fungování v mém úřadu, klapou dál a fungují dál," prohlásila Peake. Vláda jí dala ve středu za úkol předložit do konce srpna paragrafové znění zákona o lobbingu a vicepremiérka tomu chce dostát.

"Nijak jsem se nevzepřela Věcem veřejným. Včera jasně padlo rozhodnutí grémia strany VV, že ministři za VV mají podat demise. Já jsem včera večer dostala pokyn od předsedy strany Radka Johna, ať s tím ještě počkáme, nečiníme tak dnes a dáme ještě prostor pro jednání s premiérem Petrem Nečasem (ODS)," vysvětlila vicepremiérka. Připojila, že jednání mezi stranami začnou pravděpodobně ve čtvrtek a navážou tak na schůzky jednotlivých partají.

"Svým způsobem chápu jednání kolegy Dobeše. Přeci jen poté, co jsme včera byli jednoznačně připraveni demise na vládu přinést a dostali jsme poté poněkud jiný pokyn ze strany předsedy Radka Johna," uvedla Peake, aby uzavřela: "Předpokládám, že pan ministr Dobeš si to vyhodnotil zkrátka jako bramboračku, ze které by rád vystoupil s tímto svým prohlášením. A já to zcela respektuji."

Pavel Dobeš ráno před jednáním kabinetu vystoupil s prohlášením, ve kterém se zastal fungování vlády a jako nesrozumitelné odsoudil výrazné změny v postoji VV. Odmítl také podat demisi do úschovy k předsedovi strany. "Nikomu jsem před nástupem do své funkce bianco demisi nepodepsal a neudělám to ani nyní," prohlásil Dobeš a dodal: "Jediný, kdo může dostat moji rezignaci, je premiér Nečas."

Dobeš i Peake tak fakticky popřeli středeční prohlášení Radka Johna, podle kterého jsou demise ministrů za VV už sepsané a připravené u něj. O tom, že členové kabinetu za VV mají rezignovat k 1. květnu, rozhodlo úterní grémium strany a ve středu večer o věci bude jednat i výkonná rada VV.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs