Ministr Dobeš se vzepřel straně, odmítl podat demisi - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr Dobeš se vzepřel straně, odmítl podat demisi

PRAHA | Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) odmítl podat svoji demisi teď, nebo v dalších dnech. Uvedl to ve středu před jednáním vlády a vzepřel se tak vůli strany Věci veřejné.

 

"Dnes jako řádný člen vlády se zúčastním jejího jednání a nikomu jsem před nástupem do své funkce bianco demisi nepodepsal a neudělám to ani nyní," prohlásil Dobeš a dodal: "Jediný, kdo může dostat moji rezignaci, je premiér (Petr) Nečas (ODS)."

"Zároveň chci prohlásit, že po vyřešení krize a naplnění programu této vlády budu první, kdo nabídne předsedovi vlády svoji funkci k dispozici. Nebo pokud pan premiér rozhodne kdykoli o mém odvolání na základě výsledků mé práce v této vládě, jsem připraven toto rozhodnutí akceptovat," doplnil ministr dopravy.

Dobeš tak fakticky popřel středeční prohlášení předsedy Věci veřejných Radka Johna, podle kterého jsou demise ministrů za VV už sepsané a připravené u něj. O tom, že členové kabinetu za VV mají rezignovat k 1. květnu, rozhodlo úterní grémium strany.

"Nerozumím jednání představitelů VV s ohledem na výrazné změny oproti některým rozhodnutím v průběhu včerejšího dne a dnešního rána," zmínil ministr dopravy.

"Vyzývám opětovně svoje stranické kolegy ve vládě, poslance a zástupce VV v krajích, pojďme vrátit důvěru a pracovat," uvedl dále Dobeš.

Ke stejnému kroku se podle serveru Aktuálně.cz odhodlala i vicepremiérka Karolína Peake.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs