Prezident Klaus přijal demisi ministra školství Dobeše - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Prezident Klaus přijal demisi ministra školství Dobeše

PRAHA | Prezident Václav Klaus v pátek přijal demisi ministra školství Josefa Dobeše (VV), kterou mu přinesl premiér Petr Nečas (ODS). Po schůzce s hlavou státu na Pražském hradě to oznámil předseda vlády.

 

"K zítřejšímu 31. březnu pan ministr Dobeš končí v této pozici. Zatím nový kandidát na pozici ministra školství, mládeže a tělovýchovy není vygenerován," uvedl premiér a dodal: "Budeme jednat o této věci s představiteli strany Věci veřejné v následujících dnech."

"To je rutinní úkon. I když by bylo lepší, kdyby to nebyla rutinní činnost předsedy vlády a prezidenta," zmínil Klaus k otázce přijetí demise už ve chvíli, kdy Nečase s rezignací ministra školství na Hradě uvítal.

Dobeš ohlásil rezignaci minulý týden během jednání vlády, kde se s ostatními členy kabinetu nedohodl na výši prostředků pro svůj rezort. Odmítl v letošním rozpočtu ušetřit 2,5 miliardy korun. Ministr argumentoval tím, že by musel buď snížit platy pedagogů, nebo sebrat peníze pro vysoké školy.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs