Dobešův odchod z vlády kvůli úsporám je pouze zástěrka, shodují se politologové - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Dobešův odchod z vlády kvůli úsporám je pouze zástěrka, shodují se politologové

PRAHA | Odchod ministra Josefa Dobeše (VV) z vlády kvůli razantním úsporám je jenom zástěrka, shodli se ve středu oslovení politologové. Strana Věci veřejné chce odvrátit pozornost od svého neúspěchu v kabinetu a dělat problémy. "Řekl bych, že je to takový útěk vpřed.

 

Věci veřejné to hrají na rozpad koalice tak rok před volbami, aby odvrátili pozornost od svého tragického vládního angažmá,“ sdělil agentuře Mediafax Zdeněk Zbořil.

To, že Dobeš nezvládal svůj rezort, je dlouhodobě známé, toto gesto je podle politologů jen divadlo, aby se z odcházejícího ministra mohl stát kritik situace.

"Být ministrem školství v českých poměrech není jednoduchá věc a pan Dobeš svou práci obzvláště nezvládal,“ řekl politolog Bohumil Doležal. Výrazně poškodil image celé vlády. "Na svůj úkol nestačil a měl odejít nebo být odejit už dávno. Rozhodně ho litovat nikdo nebude, možná jen pan prezident Klaus, pro kterého to byl jeden z nejlepších ministrů školství,“ uzavřel Doležal.

Ministr školství Dobeš (VV) na středečním zasedání vlády oznámil, že ve čtvrtek odstoupí. Svůj krok odůvodňuje tím, že nemůže akceptovat razantní úspory ve svém rezortu, ke kterým ho zavázal kabinet Petra Nečase (ODS). Ministr by měl ušetřit částku ve výši 2,5 miliardy korun, kterou navrhl jako sníženou variantu premiér Nečas.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs