Ministr školství Dobeš oznámil, že ve čtvrtek odstoupí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr školství Dobeš oznámil, že ve čtvrtek odstoupí

PRAHA | Ministr školství Josef Dobeš (VV) na středečním zasedání vlády oznámil, že ve čtvrtek odstoupí. Potvrdil to Jan Kubáček ze štábu Věcí veřejných. "Nemohl jsem akceptovat toto drakonické zavázání rozpočtu školství, které by ve výsledku znamenalo okamžité snížení platů učitelům, což nechci připustit.

 

Rozhodl jsem se tedy vyvodit osobní odpovědnost a rezignovat," prohlásil ministr na jednání kabinetu. Musí totiž v rozpočtu ušetřit 2,5 miliardy korun, které navrhl jako sníženou variantu premiér Petr Nečas (ODS).

Ve čtvrtek Dobeš svolal mimořádnou tiskovou konferenci, kde vysvětli své další kroky, a poskytne podrobnější informace.

Mluvčí Věcí veřejných Pavel Reichard agentuře Mediafax řekl, že zatím oficiální diskuse na téma nového kandidáta na ministra školství ve straně nezačala. "Nepočítali jsme s tím, že pan ministr odstoupí, budeme tuto situaci řešit," řekl Reichard.

Josefu Dobešovi hrozilo odvolání z vlády kvůli problémům s čerpáním miliardových dotací z evropských fondů. Dokonce sám sliboval, že z vlády odejde, pokud se mu do počátku dubna nepodaří dát do pořádku problémy s čerpáním fondů EU.

Jeho odchod z Nečasova kabinetu už několikrát žádala odborná školská veřejnost. Na velký odpor ministr narazil hlavně v souvislosti s chystanou reformou vysokého školství, kritizován byl za to, že na ministerstvo přivedl kontroverzního Ladislava Bátoru, naposledy byl pod palbou kritiky kvůli kauze právnické fakulty plzeňské univerzity. Jeho křeslo se rozhoupalo i během nedávného studentského Týdnu neklidu.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs