ČSSD předala předsedkyni sněmovny žádost o svolání schůze k hlasování o nedůvěře vládě - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ČSSD předala předsedkyni sněmovny žádost o svolání schůze k hlasování o nedůvěře vládě

PRAHA | V pátek před polednem podali sociální demokraté předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) žádost o svolání mimořádné schůze, která bude mít na programu jediný bod – hlasování o nedůvěře vládě Petra Nečase (ODS). Médiím to na tiskové konferenci řekl šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

 

"Před malou chvílí jsme doručili předsedkyni sněmovny žádost o svolání mimořádné schůze k hlasování o nedůvěře vládě," uvedl v pátek předseda sociálních demokratů a pokračoval: "Země není v dobré ekonomické a rozpočtové situaci a reformy Nečasovy vlády tu situaci ještě zhoršují a prohlubují."

Hlasování o nedůvěře vládě, které se uskuteční v příštím týdnu, bude podle Sobotky zároveň vyjádřením názoru velké části veřejnosti, která proti kabinetu protestuje.

"Není možné, aby se vláda chovala arogantně. Vláda by buď měla odejít a umožnit předčasné volby, nebo změnit své postoje k dialogu. A to se asi nestane," doplnil Sobotka.

Ten nechtěl předjímat, na jaký den Němcová mimořádnou schůzi svolá, sociální demokraté se ale obávají, že půjde o čtvrtek. V ten den totiž v dolní komoře parlamentu tradičně probíhají interpelace na členy vlády a opozice by tak přišla o jednu z možností kritizovat kabinet. Podle lhůt je možné hlasovat nejdříve ve středu.

"Očekáváme, že hlasování proběhne příští týden, stanovení pevného data je nyní v rukou předsedkyně sněmovny," řekl pouze Sobotka.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs