Česká televize o nás neinformuje objektivně, říkají demonstranti z Václavského náměstí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Česká televize o nás neinformuje objektivně, říkají demonstranti z Václavského náměstí

PRAHA | Demonstranti proti vládě, kteří se ve čtvrtek v odpoledních hodinách sešli na Václavském náměstí v Praze, se vydali na protestní pochod po pražské magistrále k budově České televize. Požadovali, aby o nich televize informovala, chtěli se dostat do vysílání, informoval Ludvík Adámek za organizátory.

 

"Nelíbí se nám, jak o naší akci Česká televize informovala. Chceme, aby s námi natočili reportáž, nebo nás pozvali do nějakého pořadu," řekl Adámek

Demonstranti tzv. Holešovské výzvy protestovali ve čtvrtek odpoledne na Václavském náměstí v Praze, požadovali demisi vlády Petra Nečase (ODS) a okamžitý odchod prezidenta Václava Klause z Hradu. Na Václavském náměstí se jich sešly přes dva tisíce. Volali po dočasné vládě úředníků a po spravedlivých demokratických volbách.

"Volá celá republika, nechci dál živit politika!" hlásaly transparenty v rukou demonstrantů. Ti měli na sobě také odznaky s heslem "Stydím za svého prezidenta a vládu. Požaduji jejich odchod!". Podle demonstrantů by si politici měli sami utahovat opasky, a ne občané České republiky. Nelíbí se jim ani mezinárodní smlouva ACTA, která zavádí cenzuru na internetu.

"Při demonstraci na Václavském náměstí policie nezaznamenala žádné narušení veřejného pořádku. Po skončení se část demonstrujících vydala k budově České televize na Kavčích horách. Kvůli průvodu byla na několik desítek minut uzavřena magistrála včetně Nuselského mostu. Po dvacáté hodině průvod opustil magistrálu a policie obnovila provoz," řekl Mediafaxu policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že ani při pochodu nedošlo k narušení veřejného pořádku.

Protestní akci monitorují policejní hlídky, které průvod doprovodily k budově ČT.

Demonstrantů, kteří dorazili před sídlo televize, bylo podle informací Mediafaxu dva a půl tisíce. K budově přišel protestní průvod kolem půl deváté večer. "Chceme, aby nás vedení televize pustilo do živého vysílání," informoval o vývoji situace Adámek. Protestující podle jeho slov přijeli ze všech koutů celé republiky a nechtěli odejít, dokud nebudou splněny jejich požadavky.

Česká televize odvysílala živý vstup z demonstrace na zpravodajském kanálů ČT24 v pravidelných televizních zprávách ve 21:00. Za zády reportéra se ozývaly výkřiky davu "Demisi, demisi!".

Ludvík Adámek agenturu Mediafax informoval, že se začalo vyjednávat s vedením televize o časově delším televizním vstupu. "Radikální část protestantů není spokojena s krátkým vstupem z deváté hodiny a chce ještě ve čtvrtek večer znovu živě vstoupit do vysílání," prohlásil Adámek. Vstup do recepce televize hlídalo asi patnáct policistů a uvnitř budovy stála také bezpečnostní služba televize.

Nespokojenci se začali rozcházet po půl desáté. "S průběhem demonstrace jsme spokojeni a doufám, že jsme tím něco nastartovali," řekl Adámek. Podle jeho slov plánují další podobnou demonstraci, ale o jejím termínu budou organizátoři teprve jednat.

Protestní shromáždění, které svolala Národní rada, kterou tvoří iniciativy, neparlamentní strany a občanská sdružení, se ve čtvrtek konala i v jiných městech České republiky – například v Brně, Ostravě nebo Hradci Králové.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs