ČSSD vyzvala ODS a TOP 09 k jednání o předčasných volbách - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ČSSD vyzvala ODS a TOP 09 k jednání o předčasných volbách

PRAHA | Sociální demokraté požádají dvě koaliční strany TOP 09 a ODS o jednání o možném termínu předčasných voleb. Novinářům to v sobotu řekl předseda strany Bohuslav Sobotka. Sobotka schůzku k předčasným volbám požaduje v souvislosti s tím, že se ČSSD chystá vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.

 

To by mohlo proběhnout podle šéfa sociálně demokratických poslanců Jeronýma Tejce již ve středu 21. března.

"Pro svolání schůze, kde by se o nedůvěře hlasovalo, je potřeba 50 poslaneckých podpisů. ČSSD takovým počtem disponuje, žádost hodláme podat šéfce sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) v úterý. Předpokládám tedy, že by mohla být ve středu," uvedl Tejc.

Předseda Sobotka pak uvedl, že současná vláda ztratila důvěru u lidí a navíc není možné, aby její součástí byly takové mafiánské struktury, jako jsou Věci veřejné.

Šéf poslanců TOP 09 a jeden z koaličních vyjednavačů Petr Gazdík Mediafaxu řekl, že ČSSD se voláním po předčasných volbách a hlasováním o nedůvěře vládě snaží zakrýt vlastní stranický rozkol. "Myslím tím skutečnosti, že někteří její bývalí členové v Praze jsou obviněni z korupce, nebo že předseda Sobotka nemá ve vlastní straně silný mandát," reagoval Gazdík.

Dodal, že předčasné volby nejsou řešením současné situace a naopak by ji mohly zhoršit. "Myslím, že pokud s námi chce ČSSD jednat, pak by to mělo být spíše o konstruktivních návrzích, jak situaci řešit. Tedy například podporu menšinové vlády nebo jakýkoliv jiný možný scénář," řekl Gazdík.

Sociální demokracii Gazdík kritizoval i za to, že si jako záminku pro hlasování o nedůvěře bere poslední návrhy vlády na úspory. "Co když se ukáže, že v balíku návrhů zůstanou jen úspory a škrty na ministerstvech? Bude pak trvat na hlasování o nedůvěře," zeptal se Gazdík s tím, že v takovém případě ČSSD hrozí velké ztrapnění.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs