Babiš odpískal letošní volby, nemá lidi - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Babiš odpískal letošní volby, nemá lidi

PRAHA | Miliardář Andrej Babiš se rozhodl, že do letošních krajských voleb nepostaví žádnou kandidátku a raději se bude připravovat na volby sněmovní. V pátek o tom informuje server Aktuálně.cz s odkazem na večerník Insider.

 

Letos bude Babiš uvažovat jen o podpoře vybraných kandidátů do Senátu, ve výjimečných případech možná umístí své lidi z iniciativy Ano2011 na nezávislých kandidátkách. Že se "babišovci" potýkají s personální nouzí, nepřímo potvrdila Insideru senátorka Alena Dernerová, která je doposud jediným přírůstkem Babišovy politické stáje.

"Sehnat nezkorumpované čestné lidi není snadné," přiznala Dernerová s tím, že lovit v parlamentních vodách či mezi profesionálními politiky je obtížné zejména kvůli tomu, že vytipované tváře bývají spjaty se strukturami uvnitř tradičních stran.

Neúspěch si ale Babiš připsal i během vábení "nezávislých" nebo členů mimoparlamentních stran. Ztroskotaly například jeho námluvy s osobnostmi komunální politiky ze severu Čech.

Hlavní manažer Babišova hnutí Ano2011 Richard Brabec přesto tvrdí, že lidí, co by chtěli pod záštitou Ano2011 kandidovat, je dost. Hnutí chce voličům nabídnout "jen to nejlepší" a zájemci se nestíhají prověřit.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs