Chládek: Ministr školství Dobeš vyšší platy učitelům jen slibuje, ukazují to i naše krajská čísla - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Chládek: Ministr školství Dobeš vyšší platy učitelům jen slibuje, ukazují to i naše krajská čísla

PRAHA | Na platech středočeských učitelů se ukazuje, že ministerské sliby o navyšování platů učitelům jsou nereálné a oni dostali méně, tvrdí náměstek hejtmana Středočeského kraje a stínový ministr školství za ČSSD Marcel Chládek. Vyplývá to z tiskového prohlášení, které Chládek v pondělí zaslal médiím.

 

"V některých případech se platy snížily až o několik set korun a v průměru až o bezmála tisíc korun," uvedl Chládek. Podle něj je tak zcela jasně vidět, že platová situace ve školství se za poslední dva roky – tedy za dobu, kdy je ve funkci Josef Dobeš - zhoršila.

Na středních školách, kde je zřizovatelem kraj, brali učitelé podle dat kraje v roce 2009 26 937 korun a v roce 2010 26 031 korun. Podobně v obecním školství, tedy na základních a mateřských školách, klesla mezi lety 2009 a 2009 mzda učitele z 24 825 na 24 020.

"Další kapitolou jsou i platy nepedagogů, kterými Josef Dobeš (VV) doslova pohrdá," dodal Chládek tím, že jsou to pracovníci, bez kterých by školy nemohly fungovat.

"Jejich platy se meziročně sice nepatrně zvýšily, stále však patří k velmi nízkým. Stejně jako v případě lékařů však kraj – jehož rozpočet byl koaliční vládou také výrazně zkrácený – nemůže učitele dotovat a suplovat tak základní funkci státu," dodal radní pro oblast školství Milan Němec (ČSSD).

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs