ODS kandidátům na prezidenta nezaplatí předvolební kampaň - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ODS kandidátům na prezidenta nezaplatí předvolební kampaň

PRAHA | Občanská demokratická strana zřejmě nedá svému kandiddátovi peníze na předvolební prezidentskou kampaň. A pokud ano, tak rozhodně ne desítky milionů, které jsou k úspěchu potřeba, informuje ve čtvrtečním vydání deník MF DNES.

 

"Předpokládá se, že za pravicovou stranu typu ODS bude kandidovat taková osobnost, která si co možná v největší míře dokáže materiálně i organizačně zabezpečit prezidentskou kampaň," uvedl v MF DNES místopředseda Pavel Blažek.

Zda ODS zaplatí alespoň něco, nebo nedá vůbec nic, je podle dalšího z místopředsedů Alexandra Vondry ještě otevřené.

Hlavním důvodem je zřejmě, jak píše MF DNES, "vysypaná" stranická kasa.

Potenciálního prezidentského kandidáta Přemysla Sobotku informace, že by mu ODS nepřispěla na kampaň, zaskočila. Ač člen širšího vedení, o plánech stranických špiček nevěděl. "Nedovedu si představit, že by si jakýkoliv kandidát sám sehnal miliony," řekl MF DNES Sobotka, který přemýšlí, zda by kandidatura za stranu, která kandidáta finančně nepodporuje, měla smysl.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs