Sociální demokracie obdržela vloni od státu 162,7 milionu korun - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Sociální demokracie obdržela vloni od státu 162,7 milionu korun

PRAHA | Z politických stran získala od státu nejvíce peněz ČSSD, a to 162,7 milionu korun. Vyplývá to z každoroční zprávy ministerstva financí, která byla zveřejněna v pondělí. ČSSD obdržela za rok 2011 na státních příspěvcích za svých 41 senátorů 35 milionu korun, za 56 poslanců ve sněmovně 47,9 milionu korun, deset milionů činil stálý příspěvek.

 

Druhou politickou stranu, ke které byl vloni stát nejštědřejší, byla ODS. Občanští demokraté si přišli na příspěvcích na 124,2 milionu korun.

Třetí nejvyšší státní příspěvek dostala stejně jako v minulých letech KSČM, které stát vyplatil 61,7 milionu korun. TOP 09 skončila s příspěvkem 56 milionů korun a Věci veřejné získaly 30,5 milionu korun. Ze stran, které se ve volbách v květnu 2010 nedostaly do sněmovny, dostala od státu nejvíce KDU-ČSL, a to 27,2 milionu korun. Vydělaly si i další politické subjekty: Strana práv občanů-Zemanovci obdržela 8,8 milionu, Suverenita-Strana zdravého rozumu 7,4 milionu korun a Starostové a nezávislí 6,2 milionu.

Stálý příspěvek činí ročně šest milionů korun pro stranu a hnutí, které získaly v posledních volbách do Poslanecké sněmovny tři procenta hlasů. Za každých dalších i započatých 0,1 procenta hlasů obdrží strana a hnutí ročně 200 tisíc korun. Obdrží-li strana a hnutí více než pět procent hlasů, příspěvek se nezvyšuje.

Příspěvek na mandát poslance nebo senátora činí ročně 855 tisíc korun a na mandát člena zastupitelstva kraje a člena zastupitelstva hlavního města Prahy činí ročně 237 500 korun.

V roce 2010 činil příspěvek na mandát poslance nebo senátora ročně 900 tisíc korun a na mandát člena zastupitelstva kraje a člena zastupitelstva hlavního města Prahy činil ročně 250 tisíc korun.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs