Heger: Kritiku ČLK nepřijímám, vyhláška o počtu lékařů se nelíbí jenom jí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Heger: Kritiku ČLK nepřijímám, vyhláška o počtu lékařů se nelíbí jenom jí

PRAHA | Ministr zdravotnictví Leoš Heger v úterý odmítl kritiku České lékařské komory (ČLK), které se nelíbí vyhláška stanovující počet lékařů v jednotlivých zařízeních. Komora je totiž jediná, komu se nová vyhláška nelíbí, řekl Heger v úterním vysílání Rádia Impuls.

 

Heger tvrdí, že nová vyhláška zajistí pacientům péči lékařů a sester s odpovídající kvalifikací a v dostatečném počtu.

"I taková seriozní organizace jako je Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně s tou vyhláškou souhlasila a všechny odborné společnosti za jednotlivé obory k tomu daly souhlas. ČLK se v tomto případě chová jako odborářské hnutí, které si přeje, aby bylo lékařů co nejvíc, aby mělo co nejméně práce," řekl Heger.

Dodal, že ministerstvo tady není jenom pro ČLK. "Peníze, které plynou do zdravotnictví, se musí utrácet racionálně," uzavřel Heger.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs