ČSSD: Ministr školství nepochopil situaci a výstražnou stávku bagatelizuje - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ČSSD: Ministr školství nepochopil situaci a výstražnou stávku bagatelizuje

PRAHA | Ministr školství Josef Dobeš (VV) nepochopil stávající situaci ve školství a místo toho, aby výstražnou stávku pedagogických pracovníků řešil, tak ji bagatelizuje. Ve středu to prohlásil stínový ministr školství ČSSD Marcel Chládek, ten chce zároveň znát obrysy rozpočtu pro školství na rok 2013.

 

"Do dnešní výstražné stávky se zapojilo přes 20 tisíc učitelů. Ačkoliv nemáme radost, že ke stávce muselo dojít, chápeme učitele. Bylo to pouze vyústění dlouhodobých sporů," uvedl ve středu Chládek.

Podle něj byla hlavním důvodem výstražného protestu obava, že bude v roce 2013 objem prostředků na školství zkrácený o 13 miliard korun.

"Pan ministr nepochopil celou situaci a ještě ji bagatelizuje. To je pro nás naprosto nepřijatelné. Toto je totiž pouze první signál, a pokud to pan Dobeš nebude řešit, může se stát, že tu budeme mít nejen stávku výstražnou, ale že ta stávka bude neomezená," vysvětlil stínový ministr školství sociální demokracie.

Ten dodal, že by pak například hrozilo, že děti nebudou moci příští září do školy, protože se bude stávkovat. Proto by měl brát ministr školství aktuální protesty vážně.

"Měl by také jednoznačně zaručit, jak bude vypadat rozpočet školství na rok 2013," uzavřel Chládek.

Do středeční výstražné stávky pedagogických pracovníků se zapojilo 1620 škol a téměř 25 tisíc učitelů z celé České republiky. Největší podporu protestu vyjádřily školy ze severní a jižní Moravy, řekl Mediafaxu ve středu odborový předák František Dobšík.

Odbory protestovaly kvůli tomu, že výše učitelských platů bude závislá na rozhodnutí ředitele, nikoliv na délce jejich praxe.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs