Petici ČSSD proti vládě podepsalo přes 90 tisíc lidí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Petici ČSSD proti vládě podepsalo přes 90 tisíc lidí

ČESKÁ REPUBLIKA | Petici sociální demokracie proti důchodové reformě a za odchod vlády Petra Nečase (ODS) podepsalo během sedmnácti listopadových dnů 90 782 lidí, uvedl ve středu předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj jde o jednu z největších petičních akcí, která se v Česku v posledních letech uskutečnila.

 

"Petice proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády Petra Nečase měla úspěch. Mezi 1. až 17. listopadem ji podepsalo 90 782 lidí," uvedl na středeční tiskové konferenci Sobotka.

Připomněl, že zároveň s podpisovými akcemi probíhaly i několikadenní obstrukce v Poslanecké sněmovně.

"Chci všem, kteří k petici připojili svůj podpis, poděkovat. Je to jedna z největších petičních akcí, která byla v posledních letech v České republice uskutečněna," doplnil.

Sociální demokraté bojují proti důchodové reformě Nečasovy vlády dlouhodobě. Podle názoru největší opoziční strany je totiž sociálně nespravedlivá a vláda ji navíc ani dostatečně nevysvětluje.

"Jestliže jen šest procent občanů ví, o čem důchodová reforma je, a dalších 20 procent to mlhavě tuší, tak si myslíme, že je to naprosto nepřipravené. Bylo by správné, kdyby vláda odložila účinnost tohoto návrhu až na rok 2015," připojil se k Sobotkovi místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Ten dodal, že by pak lidé měli možnost vyjádřit se ve volbách jako v referendu, zda reformu penzijního systému vůbec chtějí. "Některé strany totiž před volbami tento krok ve svých programech neměly," uzavřel.

Strana chce v příštích dnech petici předat petičnímu výboru Poslanecké sněmovny. Vyvolávat hlasování o nedůvěře vládě však pouze na základě petiční akce nebude.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs