Vláda neplní vlastní úkol, špatné manažerské smlouvy ve státních firmách stále platí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vláda neplní vlastní úkol, špatné manažerské smlouvy ve státních firmách stále platí

PRAHA | Ministr dopravy Pavel Dobeš změní systém odměňování manažerů Českých drah (ČD), půlmilionový měsíční plat generálního ředitele Petra Žaludy se mu zdá nadsazený. Jenže podle usnesení vlády už to mělo být hotovo, informují v pátečním vydání Hospodářské noviny.

 

Dobeš založil komisi, která má odměňování v ČD analyzovat a nastavit správné podmínky. Další vrcholní manažeři v dlouhodobě ztrátovém podniku berou od 200 do 400 tisíc korun a mají řadu dalších benefitů včetně nároku na zlatý padák ve výši až 24 měsíčních platů, popisují Hospodářské noviny.

Prověřit a zlepšit manažerské smlouvy ve státních firmách měla ministerstva do letošního října. Ukládalo jim to vládní usnesení z února loňského roku. Ministerstvo financí, jež má správu státních aktiv na starosti, ale požádalo kvůli administrativní náročnosti o odklad termínu.

Stejně jako ministři neudělali pořádek v manažerských smlouvách, nezměnili ani systém obsazování dozorčích rad státních firem. Stále tam vysílají neodborníky, jejichž hlavní kvalifikací jsou politické zásluhy. Nekvalitní obsazení dozorčích rad jsou hlavní příčinou excesů v odměňování státem najatých manažerů, uvádí Hospodářské noviny.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs