Poslanec Doktor potvrdil svůj odchod z ODS - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Poslanec Doktor potvrdil svůj odchod z ODS

PRAHA | Po dvaceti letech členství se poslanec Michal Doktor rozhodl vystoupit z ODS. Důvodem je rozhodnutí premiéra Petra Nečase, který za ministra průmyslu a obchodu zvolil Martina Kubu, řekl na středeční tiskové konferenci Doktor. "Rozhodl jsem se odložit jakýkoli další zápis Michala Doktora v historii ODS.

 

Dnešním dnem končím členství v politickém projektu, u jehož základů jsem stál," řekl Doktor novinářům a veřejně potvrdil, že jeho rozhodnutí souvisí s rozhodnutím premiéra pověřit vedením rezortu průmyslu a obchodu Martina Kubu (ODS). Nečasovo rozhodnutí označil za zcela špatné.

"Respektuji ústavní právo premiéra země zvolit si svého ministra. Zároveň mám ale jako občan této země plné právo chtít, aby byl vybrán člověk, který je respektovanou autoritou. Rozhodnutí Petra Nečase proto považuji za špatné, osudově špatné," nebránil se ostrým slovům Doktor. "Pokud premiér nevidí dostatek ponaučení v příbězích lidí, kteří se mihli v nelibosti 'doteku medúzy' Martina Kuby v mém kraji, pak se naše cesty rozcházejí," dodal přirovnáním.

Doktor také připustil, že považuje za "marnotratné", věnovat energii někomu, kdo o ni nestojí. "Má tvář a vůle po vítězství se hodila ODS v každé mediální šarvátce, a pokaždé když šlo o mou volbu kamkoli, se objevily přívlastky a kritika ve věcech, kterým jsem nerozuměl," dodal v nadsázce Doktor.

Poslanec podle svých slov předpokládal, že Kuba jako zástupce hejtmana povede ODS do krajských voleb v Jihočeském kraji a utká se se stávajícím šéfem kraje Jiřím Zimolou (ČSSD) - s odpovědností za volební výsledek. "Paradoxně mu včera byl nabídnut eskalátor, který ho vysvobozuje z toho, jak je vnímána značka ODS v mém kraji. Nechápu, proč dostal k dispozici další dny přežití, další zdroje a náboje pro své malé výboje," uvedl Doktor.

"Já si dokáži představit a těšil jsem se na spolupráci ze jmen Zbyněk Stanjura (ODS), Martin Říman (ODS). Některá jiná jsem říkal a ti kolegové mne prosili o to, abych to nedělal, protože by to vzápětí museli odvolat. Báli se v podstatě téhož, co se přihodilo mne," zmínil Doktor ke kandidátům na post ministra průmyslu a obchodu, aby dodal: "Předpokládal jsem, že dostanou nabídku někteří členové Národní ekonomické rady vlády. Považoval bych to za logické a naprosto komunikačně správné."

"Tahle volba je podle mne naprosto nešťastná, má jasný politický kontext. Chápu, že se pan premiér rozhodl vyřešit některé investiční priority. Obávám se, že dlouhodobé náklady toho rozhodnutí převyšují výnosy celé operace," zkritizoval premiérův krok Doktor. Ke svému osudu s úsměvem dodal: "Myslím, že budu tažen na košatině, dotažen ke kříži a tam budou mé vnitřnosti vyvrženy tak, aby ostatní viděli, že tohle se opravdu nedělá."

K vládě se podle svých slov neobrací zády, bude-li prý nadále vycházet ze svého programového prohlášení, bude reformy ve sněmovně i nadále podporovat. O tom, že by se vzdal mandátu, neuvažuje, je ovšem připravený rezignovat na post místopředsedy sněmovního rozpočtového výboru.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs