ČSSD láme nad Grossem hůl. Jeho majetek budí pochybnosti - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ČSSD láme nad Grossem hůl. Jeho majetek budí pochybnosti

PRAHA | Šest let po odchodu Stanislava Grosse z čela vlády začali sociální demokraté připouštět, že jejich bývalý předseda nezbohatl regulérním způsobem a měl by navždy opustit stranu. V pondělním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.

 

V tomto směru se vyjádřil šéf strany Bohuslav Sobotka i místopředsedové Lubomír Zaorálek a Michal Hašek. "Já jsem Grossovi věřil v době, kdy jsem s ním spolupracoval. A dnes tady řeknu: Jsem idiot, protože je mi jasné, že k penězům nemohl přijít regulérním způsobem," uvedl v pořadu Hyde park Zaorálek. "Je to stále rozšířenější názor v sociální demokracii," přidal se o víkendu Sobotka.

Gross v lednu pozastavil členství v ČSSD. MF DNES zveřejnila, že obří provize za prodej mosteckých dolů skončila na účtech lidí blízkých Grossovi a v jím založené nadaci. ČSSD se však tehdy expředsedy veřejně nezřekla. Před několika dny však Švýcaři obžalovali v souvislosti s privatizací dolů sedm lidí z praní špinavých peněz. Gross či jeho přátelé mezi nimi nejsou, v obžalobě se však o provizi mluví.

"Stanislav Gross by měl už navždy zůstat mimo ČSSD i politiku," vyhlašuje Hašek.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs