Tato vláda má těžší pozici, než měla ta moje, soudí Topolánek - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Tato vláda má těžší pozici, než měla ta moje, soudí Topolánek

PRAHA | Bývalý předseda vlády a nynější šéf Teplárenského sdružení Mirek Topolánek uznal, že současná vláda je při jednání o energetických otázkách v těžší pozici, než byl jeho kabinet. Topolánek to uvedl v rozhovoru pro čtvrteční Hospodářské noviny. Topolánek své tvrzení také zdůvodnil:

 

"Zelení v naší vládě byli konzistentní stranou, měli zásady, o kterých se byli ochotni bavit a slyšet argumenty. Dnešní souboj mezi TOP 09 a ODS je přetahování o to, kdo koho víc naštve. A VV jsou líbivá populistická formace, která ztratila strašně moc voličů a bude je snažit nahnat na laciné sociální tématiky. Já měl ve vládě zelené, ale prosadil jsem jaderné fórum v Praze a Bratislavě, analýzu EIA na Temelín, prodloužení těžby uranu na dole Rožínka, prolomení limitů na dole Bílina a dlouhodobý pronájem půdy pod lomem ČSA. Bylo to pět rudých hadrů na zelené, ale přesto jsme byli schopni se o nich bavit a dohodnout kompromis," vysvětlil expremiér.

Na otázku, zda má ještě ambice vést ODS nebo nějakou jinou stranu, Topolánek odpověděl: "Ambice? Nulové. Já nejsem člověk, který používá větu 'nikdy neříkej nikdy'. Když jsem šel před osmi lety do politiky, opustil jsem svůj byznys – firmu VAE, tím jsem taky přišel o všechny peníze. Byl jsem snad jediný senátor, který si nenechal lékařskou praxi, starostovský nebo hejtmanský post a podobně."

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs