Stát se chystá zvýšit daň z nemovitostí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Stát se chystá zvýšit daň z nemovitostí

PRAHA | Ministerstvo financí chystá změnu systému daně z nemovitostí, kterou každoročně platí všichni majitelé domů, bytů či pozemků v Česku. Zastupitelstva by měla získat možnost zvýšit daň z nemovitostí podle atraktivity městské části, píší v pondělním vydání Lidové noviny.

 

"Záměr, který chci do konce roku předložit k diskusi, vychází z předpokladu, že by města byla rozdělena do několika zón, kterým by jednotlivá obecní zastupitelstva mohla přiřazovat různé koeficienty pro výpočet daně z nemovitostí," řekl Lidovým novinám ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

V praxi by to znamenalo, že výše daně z nemovitostí by se odvíjela od ceny pozemku. Majitelé nemovitostí v okrajových či méně atraktivních městských částech by mohli na dani z nemovitosti zaplatit ročně i o několik tisíc korun méně než majitelé nemovitostí na "dobrých adresách".

Ceny pozemků v jednotlivých lokalitách by se určovaly prostřednictvím cenových map, odvozených od obvyklých cen v dané lokalitě, píší Lidové noviny.

Tématické zařazení:

 » Finance  

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs