Klaus v Americe přednášel o ohrožení demokracie a svobody - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Klaus v Americe přednášel o ohrožení demokracie a svobody

WASHINGTON | Prezident Václav Klaus na přednášce v konzervativním institutu Competitive Enterprise Institute (CEI) ve Washingtonu varoval před proudy, které ohrožují demokracii a svobodu. Klaus prohlásil, že se obává myšlenek, které svobodu a demokracii upozaďují kvůli "vyššímu dobru a hodnotám" a které označují soukromé zájmy za špatné a veřejné zájmy za dominantní.

 

Jako příklad uvedl environmentalismus. "Ve skutečnosti se pouze snaží radikálně změnit náš svět, lidskou společnost, nás všechny a naše chování. Hlavně jeho současná verze – panika ohledně globálního oteplování – se stala nejnebezpečnějším nástrojem k potlačení svobod ve prospěch rozsáhlého vládního organizování našich životů," prohlásil Klaus.

Tento proud podle něj stojí za vzrůstající nedůvěrou v parlamentní demokracii a volný trh.

Klaus rovněž zkritizoval Evropskou unii, která se podle něj po podpisu Lisabonské smlouvy "přetvořila z komunity spolupracujících národů na unii nesuverénních entit".

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs