Schwarzenberg: V Bělehradě jsem neusnul, zářily mi reflektory do očí, tak jsem je přivřel - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Schwarzenberg: V Bělehradě jsem neusnul, zářily mi reflektory do očí, tak jsem je přivřel

PRAHA | Pozdvižení v Bělehradě, které způsobil videozáznam českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09), jak na bezpečnostním fóru spí, zavinily reflektory. Kvůli jejich záři prý ministr musel zavřít oči, vysvětlil. "Já jsem tam zavřel oči, protože mi reflektory zářily přímo do očí," uvedl Schwarzenberg a zažertoval:

 

"Kdybych tam skutečně usnul, tak je to alespoň důkaz, že jsem se na bezpečnostním fóru cítil bezpečně."

O ministrově údajném spánku informoval v pátek bulvární list Kurir. Deník uvádí článek o šéfovi české diplomacie titulkem "Skandál: Český ministr usnul na fóru v Bělehradě".

Bezpečnostní konference se účastnily desítky zahraničních delegátů a řada srbských hostů. Schwarzenberg, usazený v pohodlném křesle, "pospával" čelem k sálu.

Čas od času jej probudil potlesk, kterým účastníci fóra reagovali na jednotlivé řečníky. Český ministr vždy zvládl usnout znovu, poznamenává list.

Schwarzenberg podle Kuriru podřimoval asi půl hodiny. Značné rozpaky tím způsobil nejen účastníkům konference, ale i její pořadatelce a šéfce zahraničněpolitické rady srbského ministerstva zahraničí Sonje Lihtové, která seděla hned vedle něj.

Kurir si povšiml i toho, jak je Schwarzenberg oblečen. Upozorňuje na červené ponožky, které "zmatenému" českému ministrovi vyčuhovaly z nohavic.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs