Volby by vyhrála ČSSD, lidovci by ve sněmovně nahradili Věci veřejné - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Volby by vyhrála ČSSD, lidovci by ve sněmovně nahradili Věci veřejné

ČESKÁ REPUBLIKA | V případě, že by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězila by v nich s velikým náskokem ČSSD. Pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny by nepokořili vládní Věci veřejné, které by naopak nahradili lidovci, vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila v úterý společnost SANEP.

 

Při porovnání volebních preferencí by se ziskem 33,2 procenta zvítězila jednoznačně ČSSD pod vedením Bohuslava Sobotky. Pozici druhé nejsilnější strany by obhájila ODS se ziskem 18 procent.

Na třetí příčku by se vyšvihli komunisté se 14,3 procenty hlasů před vládní TOP 09, která by získala o "desetinku" méně.

Do Poslanecké sněmovny by se ještě probojovala KDU-ČSL, kterou by volilo 5,6 procenta. Za branami sněmovny by naopak zůstaly Věci veřejné. Ty by podle průzkumu získaly pouze 3,3 procenta hlasů.

Volební model ukazuje, že středo-pravicová koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by v případě voleb získala pouze 88 mandátů. ČSSD by tak v dolní parlamentní komoře vytvořila pohodlnou většinu. Svých 78 křesel a 34 komunistických by dalo dohromady sílu 112 hlasů.

ODS by nyní měla 42, TOP 09 33 mandátů a lidovci 12.

Průzkum společnosti SANEP se konal ve dnech 1. až 7. září a zúčastnilo se ho 11 336 respondentů starších 18 let.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs