Pokud TOP 09 nedorazí na vládu, mělo by se začít jednat o předčasných volbách, navrhuje ČSSD - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Pokud TOP 09 nedorazí na vládu, mělo by se začít jednat o předčasných volbách, navrhuje ČSSD

PRAHA | Jestliže ministři za TOP 09 kvůli kauze personálního ředitele ministerstva školství Ladislava Bátory nedorazí na středeční jednání vlády, sociální demokraté navrhují, aby začala jednání, která by hledala cestu k předčasným volbám. V úterý to prohlásil místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

 

"Věci veřejné s pomocí prezidenta instalovaly na ministerstvo školství člověka, který se pohybuje v neonacistických kruzích, a tento člověk se stal personalistou onoho ministerstva. To není marginálie. Celá ta kauza už ale měla být vyřešena dávno," uvedl Zaorálek.

Je přesvědčený, že se kabinet kvůli svým vnitrokoaličním hádkám nezvládá věnovat skutečným problémům. "Vláda má například do konce září předložit rozpočet. Je ale naprosto nepřijatelné, aby se předkládal bez účasti jedné strany či dokonce samotného ministra financí."

Zaorálek proto prohlásil, že pokud se ministři z TOP 09 nezúčastní středečního jednání vlády, navrhne sociální demokracie zasednout ke společným jednáním, která by měla směřovat k předčasným volbám. "Skutečně jde zřejmě o jedinou správnou cestu. Takto nejde dále pokračovat," vysvětlil místopředseda ČSSD.

Sociální demokracie by také mohla následovat příkladu koaličních poslanců a během příštích týdnů svolat mimořádnou schůzi sněmovny. Ta by se pravděpodobně týkala kauzy Ladislava Bátory. "Vyčkejme ale, co přinesou v této věci nejbližší dny. Třeba koalice do té doby kauzu vyřeší," podotkl Zaorálek. V úspěšné vyřešení případu, ale nepředpokládá. Podle jeho slov se totiž kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) nedokáže dohodnout ani na základních hodnotách a v čele má premiéra, který není schopný jednat.

"Chci jen připomenout, že ČSSD vydala už v únoru tohoto roku prohlášení, v němž jsme konstatovali, že pan Bátora nepatří na ministerstvo. To, že to ministr Dobeš nechápe, znamená, že také nemá na školství co dělat. Dokonce si myslím, že by školství nemělo patřit Věcem veřejným," uzavřel Zaorálek.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs