ODS vyzvala koaliční partnery, pokud chtějí odejít z vlády, ať tak učiní čestně a přímo - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ODS vyzvala koaliční partnery, pokud chtějí odejít z vlády, ať tak učiní čestně a přímo

PRAHA | Podle strany ODS je nezodpovědné, aby koaliční partneři hazardovali s budoucností koalice v době, kdy se připravuje státní rozpočet a schvalují se reformy. Proto koaliční partnery vyzvala, pokud chtějí odejít z vlády, ať tak učiní přímo, uvádí to strana v úterním prohlášení po jednání stranického grémia.

 

"Považujeme za nepřijatelné, aby kvůli nepřístojnému chování subalterního úředníka byla v takovémto okamžiku zpochybňována existence této vlády," stojí v prohlášení.

Grémium ODS proto vyzvalo, že pokud některý z koaličních partnerů chce opustit vládní koalici, měl by tak učinit čestně a přímo a nehledat jakékoli nedůstojné záminky.

Podle ODS je nezodpovědné hazardovat se stabilitou země a budoucností koaličního projektu v době, kdy čelíme možnosti návratu hospodářské recese a nestabilitě na finančních trzích.

Strana TOP 09 v pondělí jménem předsedy Karla Schwarzenberga pohrozila, že pokud bude strana VV trvat na setrvání personálního ředitele Ladislava Bátory na ministerstvu školství, může koaliční projekt padnout.

Spor kolem postavy Ladislava Bátory se vyhrotil v minulém týdnu, ve středu krátce po začátku jednání vlády. Ministři za TOP 09 na protest proti Bátorovým výrokům na adresu předsedy TOP 09 a ministra zahraničí Schwarzenberga opustili jednací sál vlády a odmítli se vrátit do té doby, než pana Bátoru ministr školství Josef Dobeš (VV) odvolá. Druhou možností, jak by se vypjatá situace ve vládní koalici vyřešila, je odchod šéfa rezortu školství Josefa Dobeše (VV).

Dobeš se ještě ve středu odpoledne ministrovi Schwarzenbergovi omluvil, ale Bátoru odvolat odmítnul.

V současnosti ani jedna ze stran ze svých postojů nehodlá ustoupit a situace ve vládní koalici zůstává nadále napjatá.

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs