Ministr Kalousek: Pro mne je šokující, že je ODS s ministrem Dobešem ochotná dál jednat - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr Kalousek: Pro mne je šokující, že je ODS s ministrem Dobešem ochotná dál jednat

17. srpna 2011, 13.07 | PRAHA | Šéfa rezortu financí a 1. místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska překvapilo, že v postoji k urážlivým výrokům personálního ředitele ministerstva školství Ladislava Bátory nenalezla TOP 09 podporu u ODS. Kalousek to uvedl poté, co ministři jeho strany opustili středeční jednání vlády.

 

"Netahejte do toho koalici. Tohle je postup ministrů za TOP 09," uvedl ministr financí na dotaz agentury Mediafax, jak protestní krok ovlivní další budoucnost koaliční vlády ODS, TOP 09 a VV. Vzápětí ale dodal: "Pro mne je šokující, že je ODS ochotná něco takového tolerovat a jedná dál."

Bátora na svém facebookovém profilu pronesl na adresu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) drsná slova: "Chudáček starej… To se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj...".

Reagoval tak na Schwarzenbergova slova, kdy si vicepremiér a šéf české diplomacie v kauze pochodu gayů a leseb Prahou postěžoval, že si na Bátorovo odvolání nikdo netroufá a dodal: "Hodí se tam s odpuštěním jako pazdeří k jisté části těla…".

"Jednal jsem s panem ministrem Dobešem velmi intenzivně a neveřejně v pondělí a v úterý. Myslel jsem si, že se taková věc veřejně vůbec řešit nemusí," zmínil Kalousek a doplnil: "Pan premiér byl o postoji TOP 09 a našem postupu informován. Našeho úterního jednání s ministrem Dobešem se částečně účastnil."

Podle Kalouska není středeční protest TOP 09 o dalším angažmá Ladislava Bátory nebo Josefa Dobeše. "Je to o tom, jestli kterýkoli ministr může tolerovat urážlivé výroky svého podřízeného. Kdyby jakýkoli ředitel odboru na mém ministerstvu něco takového prohlásil, tak do minuty letí," uzavřel Kalousek. Jak Dobeš svého podřízeného na pondělním a úterním jednání hájil, je podle 1. místopředsedy TOP 09 "úplně jedno".

Ve společném prohlášení vládní představitelé TOP 09 zmínili: "Za situace, kdy pan ministr Dobeš poskytuje politickou ochranu státnímu úředníkovi, který veřejně uráží 1. místopředsedu vlády, nebudou ministři za TOP 09 na veřejnosti předstírat, že pan ministr Dobeš je jejich kolega. Opustili proto jednání vlády, na které se ochotně vrátí v okamžiku, kdy pan ministr Dobeš změní svůj názor, případně opustí vládu."

"Ministru Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) se asi zdá, že v koalici je už příliš dlouho klid a nebezpečně dělná atmosféra. Omluva Karlu Schwarzenbergovi za Bátorovy výroky je ale nepochybně na místě," uvedla vicepremiérka a místopředsedkyně VV Karolína Peake.

Ministr školství Josef Dobeš (VV) agentuře Mediafax vzkázal, že se k případu svého personálního ředitele a reakci ministrů TOP 09 vyjádří až po konci středečního jednání vlády, které dál pokračuje. Dobeš už dříve Bátoru několikrát hájil s tím, že je to dobrý národovec a katolík. Právě jeho personální ředitel má v rukou propuštění 23 procent úřednických pracovníků na ministerstvu školství.

Ladislav Bátora je předsedou kontroverzní iniciativy D.O.S.T. Ministři za TOP 09 odmítají usednout s Josefem Dobešem dál k jednomu stolu bez toho, aby svého vysokého úředníka odvolal.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs