Ministři TOP 09 opustili jednání vlády, důvodem jsou Bátorovy výroky - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministři TOP 09 opustili jednání vlády, důvodem jsou Bátorovy výroky

17. srpna 2011, 12.57 | PRAHA | Výroky personálního ředitele ministerstva školství Ladislava Bátory na adresu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) vedly k odchodu ministrů za TOP 09 ze středečního jednání vlády. Uvedl to zdroj obeznámený s jednáním vlády.

 

Bátora na svém facebookovém profilu pronesl na adresu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) drsná slova: "Chudáček starej… To se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj...".

Reagoval tak na Schwarzenbergova slova, kdy si vicepremiér a šéf české diplomacie v kauze pochodu gayů a leseb Prahou postěžoval, že si na Bátorovo odvolání nikdo netroufá a dodal: "Hodí se tam s odpuštěním jako pazdeří k jisté části těla…".

"Ministru Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) se asi zdá, že v koalici je už příliš dlouho klid a nebezpečně dělná atmosféra. Omluva Karlu Schwarzenbergovi za Bátorovy výroky je ale nepochybně na místě," uvedla vicepremiérka a místopředsedkyně VV Karolína Peake.

"Oceňuji premiéra, že se nenechal vtáhnout do žabomyších sporů a vláda pokračuje a pracuje a uvědomuje si odpovědnost za chod státu, zejména ve světle současné celosvětové ekonomické situace a nejistoty," zmínil místopředseda VV Tomáš Jarolím a dodal: "Naopak jsem překvapen, že hloupoučká prohlášení pana Bátory tak popudila pana ministra Kalouska, ministra, který zaměstnává odsouzeného a trestaného za daňový delikt Radka Šnábla a usilovně hájil kontroverzního Martina Bartáka, proto mu jeho rozhořčení příliš nevěřím."

K odchodu ministrů z jednání vlády se ve středu vyjádřila také KSČM. Její předseda Vojtěch Filip počínání šéfů rezortů považuje za opožděnou reakci na "tvrdohlavost" ministra Josefa Dobeše (VV). "Za zvláště smutné považuji, že tak jedna z vládních stran reaguje teprve poté, co pan Bátora svými nevybíravými výroky na facebooku urazil předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga," napsal v tiskovém prohlášení Filip. Dodal, že ho pobouřilo, že dokud Bátora urážel ostatní, vládě to nevadilo a to i přes opakované výtky opozičních stran. "Jestliže vláda tyto výhrady dosud ignorovala, nemohou se její členové divit, že pan Bátora nabyl dojmu své nedotknutelnosti a pustil se stejně nevybíravě i do samotných členů vlády, kteří si dovolili jej kritizovat," uzavřel Filip.

Sám ministr školství Dobeš agentuře Mediafax vzkázal, že se k případu svého personálního ředitele a reakci ministrů TOP 09 vyjádří až po konci středečního jednání vlády, které dál pokračuje. Dobeš už dříve Bátoru několikrát hájil s tím, že je to dobrý národovec a katolík. Právě jeho personální ředitel má v rukou propuštění 23 procent úřednických pracovníků na ministerstvu školství.

Ladislav Bátora je předsedou kontroverzní iniciativy D.O.S.T. Ministři za TOP 09 odmítají usednout s Josefem Dobešem dál k jednomu stolu bez toho, aby svého vysokého úředníka odvolal.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs