Poslanci ODS se zdráhají vydat Bártu policii - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Poslanci ODS se zdráhají vydat Bártu policii

9. srpna 2011, 08.46 | PRAHA | Poslanci budou o vydání Víta Bárty (VV) hlasovat možná už za měsíc. Desítky poslanců váhají, vadí jim zásah policie do politických stran, píší v úterý Hospodářské noviny. Část ODS zvažuje, že nepodpoří policejní žádost o zbavení imunity předsedy poslaneckého klubu VV V9ta Bárty.

 

Premiér Petr Nečas dokonce už na jednání grémia řekl, že Bártovo vydání zřejmě nepodpoří. Jeho postoj přitom bude klíčový pro většinu poslaneckého klubu ODS.

"Řekl, že podle jeho názoru jde o politickou kauzu a že by byl nebezpečný precedens dovolit, aby do dění uvnitř politických stran zasahovala policie," sdělil HN jeden z členů grémia, ovšem pod podmínkou anonymity. Nečasův výrok Hospodářských novinám potvrdily i další dva zdroje z ODS.

"O záležitostech pana Bárty se teprve bude na poslaneckém klubu ODS jednat," vzkázal listu Nečas.

O vydání Víta Bárty by měla sněmovna rozhodnout na své příští schůzi na konci srpna. Ještě předtím, 25. srpna, pak o jeho vydání bude jednat mandátový a imunitní výbor, který sněmovně doporučí, jak hlasovat. "Pan Bárta mi zatím neformálně přislíbil, že se zúčastní. I kdyby ale nepřišel, budu chtít rozhodnout, řekl deníků předseda výboru Jeroným Tejc z ČSSD.

Policie chce Bártu stíhat kvůli podezření, že uplácel své bývalé stranické kolegy. Spolu s ním požádala o vydání bývalého poslance za VV Jaroslava Škárky. Zatímco ten o vydání požádal, Bárta se ještě nevyjádřil. Podle informací HN se ale snaží sehnat podporu pro to, aby vydán nebyl. A to především u ODS a části ČSSD a KSČM.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs