Poslankyně Kočí podá stížnost proti odložení policejního vyšetřování jejího případu - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Poslankyně Kočí podá stížnost proti odložení policejního vyšetřování jejího případu

17. července 2011, 18.31 | PRAHA | Poslankyně Kristýna Kočí (nez.) se rozhodla podat stížnost proti odložení policejního vyšetřování nálezu odposlouchávacího zařízení v jejím bytě. Poslankyně to po poradě s odborníky sdělila v neděli. "Rozhodli jsme se podat stížnost a zažádat o nahlédnutí do spisu," řekla Kočí.

 

O tom, kdy a kam stížnost podá, rozhodne její právní zástupce.

Kočí zvažovala podání stížnosti od pátku, kdy se objevily informace, že zmizely záznamy z bezpečnostních kamer, které mohly dohledat uživatele manipulujícího s daty. Smazání záznamu podle Kočí potvrzuje, že za instalací nefunkčního odposlouchávacího zařízení v její ložnici byl profesionál.

Kočí našla ve svém bytě odposlouchávací zařízení na jaře letošního roku poté, co obvinila exministra dopravy Víta Bártu (VV) z toho, že se ji pokusil uplatit částkou 500 tisíc korun.

Policie případ odložila ve čtvrtek. "Policii se nepodařilo zjistit jakékoliv informace k totožnosti osoby, která odposlech do bytu dala," vysvětlila Kočí.

Podle jejích informací někdo štěnici do jejího bytu umístil dva dny poté, co jí Bárta dal v obálce 500 tisíc korun.

Odposlouchávací zařízení objevila v bytě poslankyně najatá soukromá bezpečnostní agentura 11. dubna. Byt patří ministerstvu pro místní rozvoj.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs