Vít Bárta se stal novým předsedou poslaneckého klubu VV - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vít Bárta se stal novým předsedou poslaneckého klubu VV

12. července 2011, 15.48 | PRAHA | Poslanci strany Věci veřejné si v úterý zvolili do svého čela Víta Bártu. Agentuře Mediafax to nepřímo řekl poslanec Otto Chaloupka, posléze to potvrdil sám exministr dopravy Vít Bárta. "Chci poděkovat poslaneckému klubu za své zvolení.

 

Chci poděkovat i Karolíně Peake, která bude jako jediná žena reprezentovat VV v nelehkém boji o sociálně citlivé reformy a justiční reformy. Jsem přesvědčen, že nové vedení klubu bude tým, který bude krýt záda našim ministrům a bude důsledně naplňovat vše, co jsme slíbili našim občanům," prohlásil nový předseda poslaneckého klubu.

Bárta získal ve volbě celkem šestnáct hlasů, čtrnáct hlasů přítomných a dva hlasy nepřítomných poslanců.

O funkci se ucházel ještě Viktor Paggio a Dagmar Navrátilová. Milan Šťovíček a místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová byli nominovaní, ale kandidaturu odmítli.

První místopředsedkyní poslaneckého klubu se stala Jana Drastichová. "Jsem ráda, že mi poslanecký klub dal znovu důvěru. Pevně věřím, že spolupráce s novým předsedou klubu bude přínosná, jako byla doposud," prohlásila.

Dalšími místopředsedy klubu se stali Viktor Paggio, Radim Vysloužil a Otto Chaloupka.

"Nové vedení je v trochu jiné pozici. Čtyři místopředsedové budou mít jasně rozdělené profesní oblasti," objasnil Bárta. Jakým způsobem si oblasti místopředsedové rozdělí, však prý ještě není jasné. "To rozdělení nebude mít vliv na tradiční role v poslaneckém klubu. Pevně věřím, že dobře dopadne audit pana poslance Babáka a on se vrátí do role ekonomického experta strany," podotkl Bárta.

Bárta ve funkci nahradí Karolínu Peake, tu totiž před několika dny jmenoval premiér Petr Nečas (ODS) do funkce vicepremiérky a kvůli neslučitelnosti funkcí se musí vedení klubu VV vzdát.

Během jediného roku tak poslanci Věcí veřejných mají již svého třetího předsedu. Jako první vykonávala funkci šéfky klubu poslankyně Kristýna Kočí (nez.). Tu však VV zbavily funkce a vyloučily z klubu i ze strany letos na jaře poté, co obvinila exministra dopravy Bártu z uplácení.

"Své zvolení beru za velmi významný signál, který je potřeba k přečtení celé krize. Mám potřebu poděkovat Karolíně Peake i proto, že převzala klub po předchůdkyni, která klub zcela zjevně rozbila," dodal Bárta.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs