ČSSD by opět vyhrála volby, ukázal průzkum - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ČSSD by opět vyhrála volby, ukázal průzkum

12. července 2011, 13.31 | ČESKÁ REPUBLIKA | Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, ČSSD by se stala vítězem. V červencovém volebním klání by stranu podpořilo 34,5 procenta lidí, vyplývá to z průzkumu, který v úterý zveřejnila společnost SANEP.

 

Pozice druhé nejsilnější strany opět náleží se ziskem 17,8 procenta hlasů ODS.

Třetí pozici obsadila TOP 09 s 16,3 procenta a o 3,3 procenta méně získala mezi voliči KSČM.

Poslední stranou, která dokázala překonat pětiprocentní volební práh je KDU-ČSL se ziskem 5,3 procenta hlasů. Do Poslanecké sněmovny by se nedostala strana Věci veřejné. Ta podle průzkumu získala pouze 3,4 procenta hlasů.

Podle volebního modelu by koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL měla pouze 91 mandátů.

ČSSD by v dolní komoře parlamentu získala 79 a komunisté 30 mandátů. Případná koalice ČSSD a KSČM by měla sílu 109 hlasů.

ODS by nyní měla 41 a TOP 09 38 mandátů. Komunisté by podle průzkumu získali 30 poslaneckých křesel a lidovci 12.

Průzkum společnosti SANEP se konal ve dnech 30. června až 6. července a zúčastnilo se ho 6902 respondentů starších 18 let.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs