Šmerda končí na ministerstvu dopravy - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Šmerda končí na ministerstvu dopravy

30. června 2011, 12.57 | PRAHA | Ministr dopravy Radek Šmerda se rozhodl k 1. červenci rezignovat na svou funkci ve vládě. Odchod z kabinetu konzultoval s premiérem Petrem Nečasem (ODS), sdělil ve čtvrtek Šmerda. "Rezignaci jsem navrhl sám po dohodě s panem premiérem.

 

Důvodem je to, že nechci panu premiérovi komplikovat situaci v koaliční vládě," řekl Šmerda.

Prezident Václav Klaus demisi ministra ve čtvrtek okamžitě přijal. "Pan prezident přijal dne 30. června 2011 z rukou předsedy vlády Petra Nečase demisi ministra dopravy ČR Radka Šmerdy," sdělil Radim Ochvat, ředitel tiskového odboru Hradu.

Šmerda zatím netuší, kdo obsadí jeho místo. Podle jeho informací i vyjádření předsedy Radka Johna to však bude nominant Věcí veřejných. "To ať si Věci veřejné rozhodnou samy," dodal.

Radek John ve čtvrtek uvedl, že to nebude žádný poslanec za VV, ani nikdo z vedení strany. Naznačil, že by ministrem neměl být ani dosavadní náměstek na úřadu dopravy Lukáš Hampl, který do VV vstoupil nedávno.

Nečas na adresu Šmerdy řekl, že svoji práci dělal dobře a jeho odchodu je škoda. "Usoudili jsme však oba, že vzhledem k náročnosti přípravy rozpočtu na rok 2012 je nezbytné, aby se ten ministr, který bude podle tohoto rozpočtu konat v příštím roce, od samého počátku účastnil jednání o přípravě státního rozpočtu včetně rezortní kapitoly ministerstva dopravy na příští rok," uvedl premiér.

O jménu nového ministra dopravy povede Nečas jednání se zástupci VV, kterým podle koaliční smlouvy náleží ministerstvo dopravy.

Šmerda se stal ministrem dopravy po rezignaci Víta Bárty (VV) v dubnu letošního roku.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs